manutd.com

Konferencja Ten Haga przed derbami Manchesteru: mamy plan na mecz, jesteśmy w dobrym momencie

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag rozmawiał z dziennikarzami na konferencji prasowej przed niedzielnymi derbami Manchesteru, które odbędą się w niedzielę o 16.30. Holenderski szkoleniowiec został zapytany o sytuację zdrowotną Bruno Fernandesa i Raphaela Varane’a, drużynę Manchesteru City i poprzedni mecz w Pucharze Anglii z Nottingham Forest.

Czy ktoś, kto nie zagrał w Forest wróci na weekend? Czy Bruno i Varane mają się dobrze? Nie wiadomo było, czy zagrają.

– Walczyli, żeby zagrać w tym spotkaniu i wyszli z niego zdrowi. Myślę, że będą dostępni również na niedzielę. Jeśli chodzi o resztę to raczej nikt nie powróci, więc na derbach będą ci sami zawodnicy, którzy zagrali z Forest.

Gol Casemiro i jego cieszynka pokazały jego zwycięską mentalność. Czy to nastawienie jest ważne na niedzielę?

– Tak, ale podstawa to pasja, poświęcenie i determinacja. Tym bardziej przy takim meczu.

Kiedy spojrzysz na oba składy i dostępnych w nich zawodników, widać wiele kontuzji po waszej stronie i rosnącą formę rywali. Jak możesz przekonać swoich zawodników, że mogą jechać na Etihad i wyjść stamtąd z dobrym wynikiem?

– Nasza forma. Także jesteśmy w dobrym momencie. Jesteśmy w tym wszystkim razem i stworzymy dobry plan na mecz. Udawało nam się kiedyś grać dobrze przeciwko Manchesterowi City i ostatnio także z Liverpoolem, przygotujemy się więc odpowiednio. Piłkarze są na to gotowi i już nie mogą się doczekać. Czuję to. Jestem tutaj i rozmawiam z zawodnikami, jesteśmy bardzo podekscytowani.

Kiedy patrzysz na drużynę City, to boisz się ich?

– Mają dobrą ekipę ale jest wiele innych świetnych zespołów. Wygrali w zeszłym sezonie, ale wiemy, że teraz czeka nas ogromne wyzwanie. Liverpool to jednak także dobry zespół i jest ich wiele więcej. Podejmiemy się wyzwania.

Sir Jim Ratcliffe mówił w zeszłym tygodniu o chęci zrzucenia Manchesteru City z ich miejsca. Czy ten mecz to okazja dla twoich podopiecznych, żeby pokazać każdemu, że nie jesteście od nich tak daleko jak myślą ludzie?

– To nie ma nic wspólnego. Chcemy wygrywać każdy mecz. Taka jest zawsze nasza mentalność i podejście do każdego starcia, nie ma znaczenia kim jest nasz rywal. Tak jak mówię, zawsze chcemy grać przeciwko najlepszym. Czujemy, że przeciwnicy zawsze dają z siebie wszystko przeciwko Manchesterowi United. Może tym razem będzie na odwrót, ale musimy pokazać się z jak najlepszej strony jeśli chcemy uzyskać dobry rezultat. Jeśli to zrobimy, to będzie to możliwe. To właśnie pokazują różni rywale przeciwko Manchesterowi City.

Czego nauczyłeś się z poprzednich meczów przeciwko Manchesterowi City?

– Graliśmy z nimi na wiele różnych sposobów i się udawało. Patrzymy z powrotem na wszystkie mecze. Mieliśmy okazję wygrać raz, a do tego potrzeba świetnej formy dnia. Wiemy to.

Po meczu z Forest mocno broniłeś Bruno Fernandesa i twierdziłeś, że był celem przeciwników. Czy czujesz, że dostaje on odpoiwiednią ochronę od sędziów?

– Jest zawodnikiem pełnym pasji, bardzo kreatywnym. Kreuje najwięcej szans w Premier League. Widać, że jest celem przeciwników, szczególnie było to widać w tym meczu, bo wiedzieli, że nie jest do końca zdrowy. Czuję, że sędziowie powinni go bardziej chronić. Mieli szansę to robić już na początku spotkania, bo było oczywiste, że piłkarze Forest na niego polowali.

Czy uważasz, że niechcąco otrzymał łatkę zawodnika, który kładzie się na boisko zbyt łatwo i czasami to ma wpływ na sędziów?

– To tylko twoje wrażenie.

Pytam o twoje zdanie…

– Nie, to jest twoja opinia. Media społecznościowe łatwo go winią. Potem przeciwnicy się na nim skupiają i nie jest to dobre, bo był faulowany nawet po tym, jak piłka nie była w grze.

W tej kwestii, czy nie pomógł wam fakt, że Fulham opublikowało na swojej stronie na Tiktoku film z poniżającym komentarzem wobec Bruno? Czy to ma wpływ na to, że nie był chroniony?

– Nie wiedziałem o tym, ale jeśli to prawda, to nie jest to odpowiednie. Tamten klub totalnie się pomylił i powinni za to przeprosić.

Jeśli chodzi o jego determinację i profesjonalizm, jak wysoko Bruno plasuje się pod tym względem?

– Wysoko, bardzo wysoko. Po pierwsze, jego umiejętności piłkarskie. Jest bardzo kreatywny w finałowej tercji, tworzy szanse. Jest absolutnie kluczowym zawodnikiem, robi dużo roboty w defensywie, świetnie czyta różne sytuacje, zakłada pressing i jest także przykładem dla innych, bo biega bardzo dużo w odpowiednich momentach. Absolutnie jest liderem, przykładem.

Gdy patrzysz na Premier League, to czy ten weekend zdefiniuje gdzie dokładnie skończycie ten sezon?

– Nie, bo jest wiele więcej meczów do zagrania. Jesteśmy w Pucharze Anglii. Po meczu z City mamy jeszcze wiele więcej spotkań i wiemy, że musimy nadganiać, lecz mamy do tego wiele okazji.

 

 

Nadchodzą wielkimi krokami derby Manchesteru, więcej zrobiliśmy dla was specjalny Quiz, gdzie sprawdziliśmy wiedzę dwóch “Adwokatów Diabłów”. Sprawdź ile pamiętasz, odpowiadając na pytania i zgadując skład z początku ery Jose Mourinho!

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze