manutd.com

Rasmus Hojlund zawodnikiem lutego w Manchesterze United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fani Manchesteru United jak co miesiąc w klubowym głosowaniu wybrali najlepszego gracza ich zespołu. Tym razem wyróżnienie trafiło do Rasmusa Hojlunda, który w lutym miał świetną serię pod bramką rywali. W czterech spotkaniach zdobył on pięć bramek.

W lutym Hojlund nie miał sobie równych, a nawet udało mu się przebić dotychczasowy rekord Joela Willocka. Napastnik „Czerwonych Diabłów” trafiał do siatki w sześciu starciach Premier League z rzędu. Łącznie w tym sezonie zanotował on 13 trafień oraz dwukrotnie asystował kolegom z drużyny.

Swoje pierwsze trafienie w Lutym zdobył w pojedynku z Wolves, który ostatecznie zakończył się 4:3. Następnie dołożył on po bramce w meczach z West Hamem United oraz Aston Villą. W swoim ostatnim pojedynku w tym miesiącu z Luton dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Następne spotkania z Fulham i Nottingham ominął ze względu na kontuzję.

Na swoim koncie zdobył on aż 80% głosów fanów Manchesteru United. Jego rywalami w tej edycji klubowego głosowania byli Diogo Dalot oraz Kobbie Mainoo. Młody defensywny pomocnik sięgnął po nagrodę zawodnika miesiąca za styczeń, a miesiąc później zajął drugie miejsce. Podium tym razem zamykał Dalot.

Nagrody zawodnika miesiąca w Manchesterze United

Sierpień: Bruno Fernandes
Wrzesień: Casemiro
Październik: Scott McTominay
Listopad: Alejandro Garnacho
Grudzień: Alejandro Garnacho
Styczeń: Kobbie Mainoo
Luty: Rasmus Hojlund

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze