U18: Manchester United pokonuje Crystal Palace i zagra w finale U18 Premier League Cup

, , Maksymilian Minda

Manchester United U18 zwyciężył z Crystal Palace U18, przez co melduje się w finale U18 Premier League Cup. Drużyna prowadzona przez Adama Lawrence’a nadal nie przegrała meczu w tym sezonie.

Pierwsza połowa w wykonaniu ”Czerwonych Diabłów” była bardzo dobra. Mimo tego, że zespół Crystal Palace dobrze rozpoczął mecz, tworząc sobie kilka dobrych okazji, to gospodarze kontrolowali to spotkanie.

Manchester United przez całą pierwszą połowę tworzył liczne akcje pod bramką gości, jednak nie przekładało się to na konkrety w postaci zdobytej bramki.

Przełamanie nastąpiło w 44 minucie tego meczu, kiedy bramkę dla ”Czerwonych Diabłów” zdobył Finley McAllister. Na prawej stronie piłkę miał James Scanlon, który wypatrzył wybiegającego McAllistera i ten uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza ”Orłów”.

Pierwsze 45 minut tego meczu przebiegło pod dyktando Manchesteru United. Drużyna Crystal Palace mogła być szczęśliwa, że gospodarze prowadzili zaledwie 1:0.

W drugą połowę półfinałowego meczu podopieczni Adama Lawrence’a weszli z przytupem i w 47 minucie mieli dobrą sytuacje do zdobycia bramki. James Scanlon uderzył prawą nogą na bramkę ”Orłów”, jednak futbolówka obiła poprzeczkę.

W 57 minucie meczu, pięknym trafieniem popisał się Harry Amass, który w środkowej strefie boiska otrzymał piłkę od Devaney’a biegnąc z piłką w pole karne, mijając obrońców i wykończeniem lewą nogą.

W 62 minucie spotkania korzystną okazję miał Ethan Wheatley, który otrzymał długie podanie od bramkarza za linię obrony Crystal Palace, jednak trafił w bramkarza.

W dalszej części meczu napór ”Czerwonych Diabłów” trwał dalej, aczkolwiek wyjątek miał miejsce w 67 minucie, kiedy to drużyna gości miała groźny rzut wolny. Zawodnik gości dośrodkował piłkę z rzutu wolnego do Jemidego, ale ten uderzył niecelnie.

Kanonada Manchesteru United trwała, a zwieńczenie przyszło w 76 minucie. Finley McAllister dograł piłkę w pole karne do Amassa, który oddał strzał. Uderzenie zablokował bramkarz, a w konsekwencji piłka znalazła się pod nogami Wheatley’a, który zdobył gola.

”Czerwone Diabły” postanowiły się nie zatrzymywać i w 84 minucie podwyższyli prowadzenie na 4:0. Z prawej strony pola karnego piłkę miał Wheatley, który podał w pole karne, jednak podanie zostało zablokowane. Piłka znalazła się ponownie u Anglika, a ten wypatrzył nabiegającego Biancheriego, który wykończył sytuację.

W okolicach 90 minuty, zespół Crystal Palace przeprowadził kontrę na bramkę Manchesteru United, zawodnik oddał strzał w światło bramki, aczkolwiek czujny Elyh Harrison.

Pod sam koniec meczu podopieczni Adama Lawrence’a przycisnęli zespół ”Orłów” i za sprawą Ethana Wheatley’a zdobyli 5 bramkę w tym meczu. Napastnik po asyście Finley’a McAllistera zdobył bramkę, a losy awansu były już niemal definitywnie rozstrzygnięte.

W spotkaniu rozgrywanym w Carrington, Manchester United pokonał Crystal Palace wynikiem 5:0. Tym samym ”Czerwone Diabły” meldują się w finale U18 Premier League Cup, gdzie podejmą Manchester City.

Składy: Harrison- Kamason, Munro, Jackson, Amass- McAllister, Devaney, Mantato (Biancheri 69′), Scanlon (Thwaites 78′), Missin (Bailey 82′)- Wheatley.

Bramki: McAllister 44′, Amass 58′, Wheatley 75, 90+1′, Biancheri 84′.