twitter.com/ManUtd

Kto był najlepszy w lutym? Zagłosuj na zawodnika miesiąca społeczności manutd.pl

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Piłkarski luty już za nami, więc trzeba wyłonić najlepszego zawodnika „Czerwonych Diabłów” w tym okresie. Ponownie kandydatów do tego wyróżnienia jest aż czterech, a są nimi: Bruno Fernandes, Rasmus Hojlund, Diogo Dalot oraz Alejandro Garnacho. Manchester United na sześć rozegranych starć w lutym wygrał pięć, a tylko w jednym z Fulham musiał uznać wyższość rywali.

Bruno Fernandes (M: 6, G: 0, A: 3)

Kapitan Manchesteru United niestety nie trafił do siatki w lutym, lecz trzykrotnie asystował on przy bramkach swoich kolegów. Asysty zdobył on kolejno w meczach z Wolves, West Hamem oraz Nottingham Forest. Portugalczyk miał też „równą” formę w tym miesiącu, gdyż nie zaliczył nawet jednego słabszego występu. Różne serwisy oceniające grę zawodnika po meczach wystawiały mu powyżej 7.

Rasmus Hojlund (M: 4, G: 5, A: 1)

Młody Duńczyk ominął dwa ostatnie mecze w lutym (z Nottingham Forest oraz Fulham), gdyż doznał kontuzji, która wykluczyła go na kilka tygodni. Jednakże w starciach poprzedzających to wydarzenie był on najskuteczniejszym graczem swojej drużyny. Hojlund zanotował bramkę oraz asystę w meczu z Wolves. Następnie zdobył po golu w pojedynkach z West Hamem oraz Aston Villą, a formę w lutym przypieczętował dwoma trafieniami z Luton.

Diogo Dalot (M: 6, G: 0, A: 1)

Dalot asystował przy jednym z goli w wygranym ligowym starciu z Aston Villą. Zdaniem ekspertów był on najlepszym graczem formacji defensywnej w starciach z Luton, Aston Villą oraz w pucharze z Nottingham Forest. Nie można zapomnieć, że był on też mocno krytykowany za postawę w starciach z Wolves oraz Fulham. Szczególnie w pojedynku z londyńskim zespołem oberwał on krytyką i został okrzyknięty najgorszym na boisku.

Alejandro Garnacho (M: 6, G: 2, A: 1)

Argentyńczyk zgarnął nagrodę zawodnika meczu za wygrane starcie 3:0 z West Hamem i to właśnie w nim zdobył on swoje dwie bramki. W lutym popisał się również asystą przy drugim golu Hojlunda w starciu z Luton Town. W pozostałych meczach podobnie, jak Fernandes nie miał zbytnio liczb pod bramką rywali, lecz bardzo ceniony był za wkład w grę zespołu.

ZAGŁOSOWAĆ MOŻESZ TUTAJ


Zawodnicy miesiąca zdaniem społeczności manutd.pl:

Styczeń 2024: Rasmus Hojlund

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze