Mason Greenwood
goal.com

Selekcjoner Jamajki o Masonie Greenwoodzie: każdy człowiek zasługuje na drugą szansę

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

O wypożyczonym do hiszpańskiego Gefate Masonie Greenwoodzie wypowiedział się selekcjoner Jamajki, który nie ukrywał zainteresowania jego usługami. Szkoleniowiec dodał, że każdy zasługuje na drugą szansę, a powrót 22-latka do gry cieszy go.

Dotychczas wychowanek Manchesteru United wystąpił tylko raz w meczu o stawkę w reprezentacji seniorskiej Anglii. Oznacza to, że spełnia on jeszcze warunki zmiany reprezentacji, co ciągnie się za nim od dłuższego czasu. Greenwood może wybrać Jamajkę, a o tej możliwości po raz kolejny wypowiedział się jej selekcjoner w rozmowie z The Athletic.

– Nie lubię rozmawiać, co by było, gdyby. Jednakże takie myśli same przychodzą do głowy. Bardzo cieszyłbym się, gdybym miał go w moim zespole. Każdy trener chce mieć najlepszych zawodników u siebie. Oczywiście zależy to zawsze od zawodnika, co on dokładnie wybierze.

W rozmowie z selekcjonerem Jamajki został również poruszony temat wypożyczenia Greenwooda do Getafe. Jest to efekt decyzji o przywróceniu Anglika do piłki po kilkunastu miesięcznej przerwie wywołanej skandalem i śledztwem w jego sprawie. Ostatecznie nie otrzymał on zarzutów, a zdaniem Hallgrimssona zasługuje on na drugą szansę.

– Patrzę na niego jako osobę. Myślę, że to przez co przeszedł w ostatnich latach, jest ciężkie nawet do wyobrażenia. Był głównym tematem prasy oraz mediów społecznościowych. Mogę tylko sobie wyobrażać, z czym on się zmagał. Wszystkie etapy śledztwa, które ostatecznie upadło. Nie leży w mojej lub innych osób gestii ocenianie go w tej sprawie.

– Sam Jezus powiedział: kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Obojętnie, co się wydarzyło, to każdy zasługuje na drugą szansę. On wie, że teraz wszystkie reflektory są zwrócone w jego stronę.

– Zmaga się z ogromną presją i cieszę się, że ten zawodnik zdołał wrócić do gry. Coś takiego może wywołać traumę. Ciężko jest wrócić po czymś takim. Mogę tylko ogłosić, że go wspieram. Musi mieć silną psychikę, gdyż wznowił karierę i powoli ponownie dobrze gra.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze