Bendito Mantato
United In Focus

16-letni perspektywiczny skrzydłowy trenował z zespołem Erika ten Haga

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Haga kontynuuje wprowadzanie utalentowanej młodzieży z akademii do głównej grupy treningowej swojego zespołu. W środę pomimo kilku „stałych uczestników” trenował utalentowany Bendito Mantato.

Perspektywiczny 16-latek w drużynach „młodszych” grywał na lewym i prawym skrzydle, lecz zaliczył też występy na lewej flance formacji defensywnej. Mantato ma już za sobą debiut w zespole U-18, w którym na trzy spotkania zdobył bramkę oraz dwie asysty. Nie podpisał on jeszcze kontraktu profesjonalnego z klubem, więc interesują się nim inne rozpoznawalne piłkarskie marki.

Dodatkowo z ekipą Ten Haga trenowali Sonny Aljofree, Louis Jackson, Charlie McNeill, Ethan Williams oraz Ethan Wheatley. Na pewno ciekawe jest powołanie Williamsa i Wheatleya. Panowie mają tylko 18-lat, a pomimo awansu do zespołu U-21 nadal są w stanie wykręcać dobre liczby.

Uczestniczyli również Habeeb Ogunneye i Toby Collyer. Defensorzy już od pewnego momentu trenują z pierwszym zespołem, a w ostatnich tygodniach zaliczyli swoje pierwsze spotkanie na ławce rezerwowych. Jest to efekt kolejnej fali kontuzji, która męczy drużynę Manchesteru United.

Sesja treningowa odbywała się ze względu na nadchodzące starcie ligowe z Evertonem. Według wyliczeń „Manchester Evening News” w przypadku braku powrotu któregokolwiek nieobecnego gracza będziemy mówić o absencji aż 10 zawodników pierwszego zespołu.

Dodać trzeba, że na sesji obecny był Maxi Oyedele, który oficjalnie przebywa na wypożyczeniu w Green Forest Rovers. Młodzieżowy reprezentant Polski wrócił przedwcześnie do klubu, a o powodzie tej decyzji można przeczytać TUTAJ.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze