manutd.com

„MEN”: reprezentant Polski przedwcześnie wrócił do klubu z wypożyczenia

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz Samuel Luckhurst z „Manchester Evening News” poinformował, że do klubu wrócił wypożyczony Maxi Oyedele. Jest to następstwo krytyki menedżera Forest Green Rovers, który nie był zadowolony z wyników Polaka.

19-latek urodzony w Salford reprezentuje obecnie barwy Polski w zespole U-21. Jest on też członkiem akademii Manchesteru United i w ramach ogrania został on w styczniu wypożyczony do Forest Green Rovers, które rozgrywa swoje spotkania w ramach League Two.

Defensywny pomocnik w lidze wystąpił tylko cztery razy i głównie pojawiał się na boisku w końcówkach spotkań. Łącznie rozegrał on tylko 61 minut w League Two, co na pewno nie może cieszyć jego sympatyków. Obecnie zespół z The New Lawn Stadium zajmuje 23. lokatę w tabeli.

Natomiast najnowsze doniesienia sugerują, że Oyedele nie zagra już dla tego klubu. Informację te podało „Manchester Evening News”, które stwierdziło, że wypożyczenie młodzieżowego reprezentanta Polski „zostało skrócone”. Powodem miała być krytyka ze strony menedżera Steve’a Cotterilla, który miał uderzać przede wszystkim w efektywność młodego pomocnika.

Od razu po powrocie zostać miał włączony do grupy treningowej pierwszego zespołu „Czerwonych Diabłów”. Już w środę trenował on z drużyną Erika ten Haga. Zdaniem źródła „MEN” takie rozwiązanie jest najlepsze i młody pomocnik skorzysta bardziej na treningach w Carrington.

Zaznaczyć trzeba, że umowa nie została zerwana. Technicznie Oyedele nadal może reprezentować barwy klubu z League Two. Jednakże obecne przesłanki sugerują, że nie otrzyma on szansy w kolejnych, ostatnich jedenastu spotkaniach sezonu. Najpewniej będzie grać on w zespole U-21 Manchesteru United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze