Erik ten Hag
twitter/manutd

Konferencja Ten Haga przed meczem z Evertonem: żadna drużyna nie może sobie poradzić z tyloma kontuzjami

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag w piątkowe popołudnie odpowiadał na pytnia dziennikarzy na konferencji prasowej przed meczem z Evertonem, który odbędzie się jutro na Old Trafford o 13.30. Holenderski menedżer przedstawił sytuację kadrową, mówił o drużynie Seana Dyche’a czy chociażby problemach z urazami.

PIŁKARZE WRACAJĄCY PO KONTUZJI

– To dobre wieści, Jonny Evans i Marcus Rashford wyleczyli się po derbach. Jeśli chodzi o resztę, to skład jest ten sam, oprócz Omariego Forsona, który ma kontuzję. Mason Mount jest teraz w dobrym momencie i powróci wkrótce, zapewne po przerwie reprezentacyjnej. Jeśli chodzi o przyszły tydzień, kilku zawodników powróci: Harry Maguire, Rasmus Hojlund i Aaron Wan-Bissaka.

CIĄGŁA WALKA O SUKCES W TYM SEZONIE

– Chcemy osiągać sukcesy. Czasem sezony układają się tak jak ten obecny, ale tego nie akceptujemy. Będziemy walczyć. Mieliśmy i wciąż mamy problemy ze składem, ale będziemy walczyli z dostępnymi teraz zawodnikami. Musimy wygrać każdy mecz, niezależnie od przeciwnika idziemy po zwycięstwo.

– Projekt idzie w odpowiednim kierunku, kiedy mamy dostępnych piłkarzy. W piłce chodzi o wygrywanie, wiemy to. Ciągle pracujemy nad lepszymi występami i chcemy grać na maksymalnym poziomie. Musimy to robić z dostępnymi teraz zawodnikami, którzy są świetni. Na kilku pozycjach brakuje nam kluczowych graczy, którzy mają duży wpływ na naszą grę.

KONTUZJE MIAŁY WPŁYW NA WYNIKI

– Żadna drużyna nie może sobie poradzić z taką ilością urazów. Jeśli weźmiemy pod uwagę dostępność zawodników, to gramy na maksymalnym poziomie. Wielokrotnie w tym sezonie brakowało nam kluczowych graczy, więc oczywiście nasze rezultaty nie będą tak dobre przy tylu kontuzjach.

– Widzieliśmy to w styczniu i lutym, kiedy większość była do naszej dyspozycji. Nasze występy były bardzo dobre, a od tamtego momentu niektórzy nie byli w pełni zdrowi i mogli grać lepiej.

– Musimy sobie zatem jakoś radzić. Nigdy nie będę na to narzekał. Musimy pracować nad meczem z Evertonem z dysponowanymi zawodnikami i musimy wycisnąć z niego jak najwięcej. Taki jest nasz cel.

OCZEKIWANIA OD EVERTONU

– To jest jasne i widać rękę Seana Dyche’a w ich stylu gry. Bardzo dobrze sobie radził. Odkąd dostał pracę w zeszłym sezonie, sprawił, że grają o wiele lepiej. W ich drużynie jest jasna i klarowana struktura. To bardzo dobra ekipa. My jednak wiemy co musimy zrobić, by ich pokonać.

61 WYGRANYCH W 100 MECZACH TEN HAGA – TO LEPIEJ OD KLOPPA I ARTETY

– To pokazuje, że idziemy w odpowiednim kierunku. To mogłoby być 70 lub 75 wygranych, gdybyśmy mieli więcej zdrowych piłkarzy. To wskazuje na świetlaną przyszłość tej drużyny. Kiedy porównasz to z innymi klubami czy menedżerami, które były w okresie budowy, to widzisz dobrą przyszłość. Mamy w drużynie dobry balans wiekowy – mamy piłkarzy młodych, w średnim wieku i tych doświadczonych pomieszanych razem. Tak jak mówiłem, z łatwością moglibyśmy mieć 75 zwycięstw, a to duża różnica w tej statystyce.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze