Mason Greenwood
Mundo Deportivo

SPORT: Barcelona rozważa pozyskanie napastnika Manchesteru United

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Toni Juanmi na łamach SPORTU poinformował o zainteresowaniu Barcelony osobą Masona Greenwooda. Katalończycy mają rozważać pozyskanie napastnika, jako niskobudżetowe wzmocnienie.

Greenwood jest rozpatrywany jako mało kosztowne, ale jakościowe wzmocnienie dla starzejącego się Roberta Lewandowskiego. Barcelona miała już skontaktować się z piłkarzem, ale na ten moment bez większych konkretów.

Anglik aktualnie przebywa na wypożyczeniu w Getafe, gdzie zagrał w 26 meczach strzelając osiem goli oraz zaliczając pięć asyst. Według pomysłu klubu z Katalonii, Greenwood ma występować na lewej stronie ataku, ponieważ ta pozycja może mieć wakaty po odejściu Joao Felixa.

Kontrakt napastnika z Manchesterem United wygasa w przyszłym roku, przez co nadchodzące okno transferowe może być interesujące, a zarazem może to być ostatnia szansa na spieniężenie Greenwooda.

Według portalu Transfermarkt, wartość Anglika oscyluje na siedem i pół miliona euro. Finanse w Barcelonie nie są w dobrej kondycji, przez co klub będzie musiał rozpatrzyć wiele szczegółów zanim podejmą konkretniejsze kroki w celu pozyskania Masona Greenwooda.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze