ManUtd.com

„The Telegraph”: Man Utd powołał zespół ds. budowy nowego stadionu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United coraz bardziej zbliża się do decyzji w sprawie budowy nowego obiektu, tak sugerują doniesienia dziennika „The Telegraph”. Klub powołać miał specjalny zespół, który przeanalizuje sytuację Old Trafford oraz tamtejszych okolic.

Temat budowy nowego obiektu dla Manchesteru United ożył w momencie potwierdzenia nabycia części akcji klubu przez INEOS i sir Jima Ratcliffe’a. Dotychczasowe doniesienia sugerowały, że Ratcliffe chce zbudować „Wembley północy”, a do rozmów zaangażowane miały być także lokalne władze.

Według Jamesa Duckera z „The Telegraph” „Czerwone Diabły” powołały zespół, który ma zając się kwestią budowy nowego stadionu. Temat nie jest prosty, gdyż oprócz budowy obiektu, projekt zakłada odnowienie jego okolic, w celu ożywienia tamtejszej gospodarki oraz społeczności.

Zespół składać się ma z dziesięciu osób, a na jego czele stanie Lord Sebastian Coe. Obecnie jest on politykiem, a w przeszłości odsłużył się dla brytyjskiego sportu jako lekkoatleta. Wygrał on cztery medale olimpijskie, w tym dwa złote. Oprócz niego powołano kilka nazwisk związanych z Manchesterem.

Chyba najważniejszym jest angaż legendy klubu i obecnego eksperta telewizyjnego Gary’ego Neville’a. Drugą znaną osobą jest Andy Burnham, czyli burmistrz hrabstwa Greater Manchester. Kilka tygodni temu osobiście potwierdził, że jego obóz jest zaangażowany w rozmowy z „Czerwonymi Diabłami”.

Głównym celem zespołu jest analiza i opiniowanie w kwestiach budowy nowego stadionu. Nowy obiekt Manchesteru United ma być głównym punktem projektu modernizacji okolic Old Trafford. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że najlepszym miejscem pod budowę będą tereny leżące na północny-zachód od Teatru Marzeń.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze