U18: tragiczny koniec passy. Manchester City zmiażdżył lokalnych rywali

Jakub Brzyski

Młodzieżowy zespół Manchesteru United przegrał z lokalnymi rywalami w lidze, czym zakończył passę spotkań bez porażki. Gracze „Obywateli” okazali się lepsi tego dnia i zmiażdżyli swoich rywali aż 4:1. Jedynego gola w ostatnich minutach meczu zdobył Ethan Williams.

Na początku spotkania obie strony miały swoje okazje, lecz głównym powodem braku bramek z tych sytuacji, był po prostu brak skuteczności graczy kończących akcje. Zmieniło się to w 18. minucie, kiedy to Manchester City objął prowadzenie. Pomocnik gospodarzy wbiegł w pole karne z piłką przy nodze, a żaden z interweniujących rywali nie był w stanie jej przejąć. Następnie dograł on wzdłuż linii autu bramkowego, gdzie znalazł niekrytego Alfa-Reuprechta. Zawodnik pewnie skierował futbolówkę z bliskiej odległości do pustej części bramki.

Chwilę później „Obywatele” ponownie doszli do głosu pod bramką Manchesteru United. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska doszło do serii strzałów w obrębie pola karnego. Pierwszy strzał gracza gospodarzy zablokował jeden z wracających się środkowych obrońców, a drugie uderzenie wyłapał już stojący między słupkami tego dnia Myles.

Druga bramka dla City padła dopiero kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Manchester United próbował rozgrywać piłkę od tyłu, a defensor Nolan popełnił błąd swoim podaniem i umożliwił City zdobycie piłki na połowie „Czerwonych Diabłów”. Gospodarze od razu przeszli do zespołowego kontrataku, który zakończył się golem Muira.

Już w 65. minucie na tablicy wyników widniało 3:0. Manchester City rozegrał prostą akcję prawą stroną boiska, która okazała się bardzo skuteczna. Długim podaniem z formacji defensywnej wypuszczono na wolne pole Alfa-Reuprechta. Skrzydłowy popisał się niesamowitym sprintem i ograł dwóch rywali na swojej drodze. Akcję zakończył pewnie strzałem w kierunku dalszego słupka bramki.

Chwilę później blisko było do kolejnej braki dla City, gdyż Warhurst grający z numerem „15” oddał strzał z granicy pola karnego. Nie było to silne uderzenie, lecz sprytne, gdyż futbolówka bardzo szybko opadała i można powiedzieć, że zaskoczyła defensywę Manchesteru United. Jednakże nie wpadła ona do siatki, gdyż minimalnie minęła słupek.

Manchester City naciskał i w końcu zdobył upragnioną czwartą bramkę. Po akcji prawą stroną boiska udało się wypracować rzut rożny. Po silnym dośrodkowaniu zawodnik City wyskoczył najwyżej ze wszystkich zgromadzonych na 5. metrze i skierował piłkę do siatki. Ostatecznie bramka została zaliczona jako gol samobójczy prawego defensora Kamasona.

W 87. minucie honorowego gola dla „Czerwonych Diabłów” wypracował Kamason, który chwilę wcześniej zdobył gola samobójczego. Przejął on piłkę na połowie City i po ścięciu do środka pola dograł do Williamsa, który był na lewym skrzydle. Napastnik fantastycznym uderzeniem z dystansu wykorzystał chwilową nieobecność bramkarza rywali.

Manchester City U18 4 – 1 Manchester United U18

Alfa-Reuprecht 18′ i 65′, Muir 49′, Kamason 76′ (S) – Williams 87′

Manchester United: Myles – Kamason, Jackson, Nolan, Mantato –  Devaney, McAllister – Aigbomian, Scanlon, Williams – Biancheri

Rezerwowi: Harrison, Armer, Plunkett, Thwaites, Abraha