manutd.com

Fabrizio Romano: dyrektor sportowy priorytetem. INEOS nie chce ograniczać roli menedżera przy transferach

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano na kanale The United Stand wypowiedział się o potencjalnych zmianach w strukturach Manchesteru United. Jego zdaniem pomimo licznych łączonych nazwisk z klubem zarząd w pełni poświęca się obecnie zatrudnieniu nowego dyrektora sportowego.

Nadal nieznana jest przyszłość Erika ten Haga po zakończeniu sezonu. Większość dziennikarzy dotychczas informowała, że INEOS wstrzyma się z decyzją do ostatniego dnia kampanii, by wydać werdykt na podstawie wyników. Klub ma bardzo naciskać na awans do Ligi Mistrzów i jak najlepszy wynik w FA Cup.

Natomiast Fabrizio Romano poruszył kwestię, która dość rzadko pojawiała się w artykułach. Mowa o potencjalnym przejęciu decyzyjność przy transferach przez ludzi INEOS. Zdaniem dziennikarza koncern chciałby współpracować z menedżerem pierwszego zespołu przy budowaniu strategii transferowej.

– Uważam, że każdy menedżer drużyny z najwyższego szczebla rozgrywkowego chciałby mieć coś do powiedzenia w sprawie transferów. Moim zdaniem jest to coś normalnego. Jestem pewny, że będzie to kluczowe dla niego [Erika ten Haga]. Rozmowy pomiędzy nim a INEOS są na dobrej drodze, lecz zdecydują wyniki.

– INEOS nie zamierza prowadzić własnej polityki transferowej. Mają oni w spierać swojego menedżera i zamierzają z nim współpracować w kwestiach strategii oraz samych transferów. W przypadku zwolnienia Ten Haga decyzja nigdy nie będzie pokierowana jego ruchami na rynku.

W sprawach potencjalnych zmian strukturalnych w Manchesterze United dodaje on, że wymieniani w mediach Dougie Freedman i Jason Wilcox nadal są tylko kandydatami na liście. Obecnie klub ma skupiać się na pozyskaniu dyrektora sportowego, gdzie faworytem jest będący na wypowiedzeniu z Newcastle United Dan Ashworth.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze