twitter/juventusfc

Fabrizio Romano o zmianach w defensywie Man Utd. „Dokonają ogromnej inwestycji”

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano w najnowszym wywiadzie dla The United Stand ujawnił poczynania Manchesteru United na rynku transferowym. Wskazał on trzech defensorów, którzy latem mogliby zasilić szeregi „Czerwonych Diabłów”. Opowiedział on też o możliwych odejściach z klubu.

Sezon powoli dobiega końca, więc coraz częściej pojawiać się będą plotki transferowe związane z Manchesterem United. Obrona jest jedną z formacji, która najpewniej przejdzie ogromne zmiany przed kolejną kompanią. Dotychczas media wymieniały wielu kandydatów, a tym razem Fabrizio Romano wskazał trzy nazwiska, które są najrealniejszym scenariuszem dla ekipy Erika ten Haga.

– Na pewno ściągnięcie środkowego defensora będzie dla nich ogromną inwestycją. Uważam, że ściągnięcie Joao Nevesa nie będzie proste, gdyż Benfika chce zostawić go na jeszcze jeden sezon.

– Branthwaite na pewno jest graczem, którego obecnie obserwują. Zanim okrzykniemy go głównym celem transferowym, to musimy jeszcze poczekać. Myślę, że za jakiś miesiąc wszystko będzie jasne. Na razie trzeba czekać, gdyż musimy poznać ich wizję na letnie okno.

– [Gleison] Bremer jest wprost stworzony do gry w Premier League. Jednak w Juventusie jest on kluczowym zawodnikiem, więc z wymienionych graczy będzie najciężej go sprowadzić.

Kończąc wątek środkowej obrony „Czerwonych Diabłów” Romano opowiedział o potencjalnych odejściach z klubu. Stwierdził on, że sytuacja Raphaela Varane’a nie uległa zmianie i nie osiągnął on porozumienia z obecnymi pracodawcami. Oznacza to, że odejście 30-latka nadal jest możliwym scenariuszem.

Oprócz tego klub z Old Trafford rozważy oferty za Harry’ego Maguire’a, jeśli będą one „zadawalające”. W innym przypadku były kapitan drużyny Erika ten Haga pozostanie w klubie.

Włoski dziennikarz podtrzymuje, że Manchester United chce wzmocnić lewą stronę defensywy. Jego źródła donoszą, że klub celuje w miarę młodego defensora, który jest perspektywiczny, lecz zarazem jest już gotowy do gry w pierwszym zespole. Kolejnym wymogiem jest to, że musi być on dostępny na rynku latem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze