Rasmus Hojlund wybrany najlepszym zawodnikiem lutego przez społeczność manutd.pl

Marcel Zakaszewski

Niedawno minął luty, który oprócz przegranej z Fulham był raczej pozytywnym miesiącem dla całej drużyny i wielu indywidualności. Społeczność manutd.pl wybierała najlepszego zawodnika w zeszłym miesiącu spośród czterech piłkarzy. Zwycięzcą drugi miesiąc z rzędu został Rasmus Hojlund, który w lutym strzelił pięć bramek i zanotował jedną asystę w czterech meczach.

Podopieczni Ten Haga w lutym rozegrali pięć meczów w Premier League i jedno spotkanie w Pucharze Anglii. Jedynym przegranym w tamtym miesiącu meczem w lidze był domowy mecz z Fulham przegrany 1:2. W FA Cup nie bez problemów pokonali Nottingham Forest na The City Ground 0:1.

Oprócz Hojlunda, zagłosować można było również na Bruno Fernandesa, Diogo Dalota oraz Alejandro Garnacho. Duńczyk zdeklasował kolegów w głosowaniu, zdobywając 74% głosów. Na drugim miejscu za Hojlundem uplasował się Garnacho, który otrzymał 17% głosów, a podium uzupełnił Diogo Dalot.

Za najlepszy występ Hojlunda w lutym można uznać wyjazdowe spotkanie z Luton Town. Duńczyk po siedmiu minutach miał już dwa gole – w pierwszej minucie wykorzystał błąd obrońcy Luton, a drugi raz wpakował piłkę po siatki klatką piersiową po strzale Alejandro Garnacho. Po tym meczu 21-latek doznał jednak kontuzji i ominęły go starcia z Fulham i Nottingham Forest.