Webby & O'Neill

„Daily Mail”: Ryan Giggs wrócił do piłki. Klub długo ukrywał jego angaż

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Po sytuacji związanej z oskarżeniami o przemoc domową Ryan Giggs powoli wraca do piłki nożnej. Były selekcjoner Walii obecnie pełni jedno z ważniejszych kierowniczych stanowisk w Salford City. Legenda Manchesteru United pracuje w obecnym zespole w tajemnicy od października.

Były zawodnik Manchesteru United wolał nie przeszkadzać kadrze, która przygotowywała się do Mistrzostw Świata. Powodem decyzji miały być oskarżenia o przemoc domową, z których ostatecznie został oczyszczony. 50-letni działacz jest obecnie dyrektorem sportowym w Salford City.

Jest to pierwsza praca Giggsa od czerwca 2022 roku, kiedy to oficjalnie zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Walii. Pracuje on na tym stanowisku od października, lecz klub oficjalnie nawiązał do jego angażu dopiero pod koniec lutego. Otrzymał on propozycję pracy po tym, jak ówczesny dyrektor Nicky Butt zastąpił Gary’ego Nevilla na stanowisku dyrektora generalnego.

Źródła bliskie Walijczykowi po procesie mówiły, że ma on niedokończone sprawy w piłce. Giggs nie otrzymał oficjalnego ogłoszenia ze strony klubu, a jego „prezentacja” została załatwiona „przy okazji” przedstawianiu zmian w sztabie szkoleniowym.

– W sprawie przybycia byłego obrońcy Ipswich Town i Hull City [Alex Bruce] dyrektor sportowy Ryan Giggs powiedział: jesteśmy zachwyceni, że Alex dołączył do nas, by powiększyć naszą kadrę trenerską, zgodnie z rekomendacją Karla [Robinsona]. Alex wniesie ze sobą wiele piłkarskiego doświadczenia i chcielibyśmy go serdecznie powitać w klubie. Alex natychmiast rozpocznie współpracę z Karlem i zespołem, gdy będą oni trenować do sobotniego meczu z Mansfield Town. Witamy na The Peninsula Stadium! – część oświadczenia klubu.

Przypomnijmy, że Giggs, Butt, bracia Neville, Scholes i Beckham mają po 10 procent akcji klubu. Natomiast singapurski inwestor Peter Lim posiada 40 procent. 27 marca będzie 10. rocznica przejęcia akcji klubu przez byłe gwiazdy Manchesteru United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze