manutd.com

Victor Lindelof z powołaniem do reprezentacji Szwecji. Czy straci on opaskę kapitana?

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Pomimo zmiany selekcjonera Victor Lindelof otrzymał powołanie na nadchodzące zgrupowanie reprezentacji. Nowy trener Szwecji ujawnił, że osobiście spotkał się z graczem Manchesteru United w Anglii. Jednakże nie chciał on wyjawić decyzji w sprawie opaski kapitańskiej.

W listopadzie z posadą selekcjonera reprezentacji Szwecji pożegnał się Janne Andersson, który prowadził kadrę od 2016 roku. 1 marca 2024 federacja ogłosiła zatrudnienie Jona Dahla Tomassona, który w przeszłości prowadził Malmo oraz Blackburn. Był on też asystentem w reprezentacji Danii.

Nowe rządy w kadrze często przynoszą odsunięcie niektórych doświadczonych graczy, by wprowadzić świeżą krew do zespołu. Na szczęście dla fanów Manchesteru United mechanizm ten nie zadziałał w przypadku defensora Victora Lindelofa, który został powołany na najbliższe zgrupowanie. Na liście znalazł się także wychowanek „Czerwonych Diabłów” Anthony Elanga, który reprezentuje obecnie barwy Nottingham Forest.

Na marcowym zgrupowaniu Szwedów czekają dwa spotkania, które będą towarzyskie. Pierwszym wyjazdowym wyzwaniem dla rodaków Lindelofa będzie wycieczka do Portugalii. Mecz rozpocznie się 21 marca o 20:45. Natomiast kilka dni później 25 marca u siebie zmierzą się z Albanią.

47-letni selekcjoner Szwecji został zapytany przez dziennikarzy o ewentualne zmiany w hierarchii drużyny. Chodziło przede wszystkim o odebranie opaski kapitańskiej graczowi Manchesteru United. Dahl Tomasson nie chciał odpowiedzieć bezpośrednio na to pytanie, lecz ujawnił, że osobiście spotkał się z defensorem.

– Zdecydowałem, lecz niestety jeszcze nie mogę wam powiedzieć o tym. Gracze jako pierwsi powinni poznać decyzję. Tak powinno być.

– Trochę z nim rozmawiałem, lecz nie mogę wam odpowiedzieć. Spotkałem się z Lindelofem w Anglii i mieliśmy bardzo owocną rozmowę. Przedyskutowaliśmy wiele kwestii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze