Jadon Sancho
twitter/BVB

„Bild”: Manchester United obniży swoje żądania, by sprzedać Jadona Sancho

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United powoli już działa w sprawie transferu definitywnego Jadona Sancho do innego zespołu, tak przynajmniej wynika z ostatnich doniesień niemieckiego dziennika „Bild”. Klub z Old Trafford ma znacznie obniżyć oczekiwania finansowe, by sfinalizować odejście swojego podopiecznego.

Sancho przybywa obecnie na wypożyczeniu w Dortmundzie, z którego kilka lat temu trafił do Manchesteru United. Zawodnik nie ma mieć po drodze z Erikiem ten Hagiem, a ostatnie doniesienia sugerują, że ten nie planuje wracać do macierzystego klubu, jeśli Holender nadal będzie tam pracować.

23-latek w ostatnich spotkaniach imponuje formą, gdyż dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W meczu z Werderem Bremą zdobył swojego pierwszego gola w starciu o stawkę od maja 2023 roku. Kilka dni później kolejną bramkę dołożył w pojedynku Ligi Mistrzów z PSV.

Przypomnijmy, że latem klub określał Sancho jako gracza, który może odejść za odpowiednią ofertą. Kilka miesięcy później przed kolejnym oknem transferowym media sugerowały, że skrzydłowy został wyceniony na około 50 mln funtów. Według wielu portali Anglik obecnie nie jest wart nawet połowy tej sumy i to jeszcze w euro.

Zdaniem „Bild” Manchester United ma jeszcze bardziej obniżyć swoje oczekiwania finansowe, by pozbyć się 23-latka. Klub ma być gotowy na znaczną stratę finansową. Uważa się, że oferta na poziomie 30-34 mln funtów ze strony Borussii Dortmund byłaby zadowalająca.

O dziwo angielski zespół miał być tym pierwszym klubem, który zainicjował rozmowy w sprawie skrzydłowego. Obecnie Manchester United i Borussia negocjują, by stworzyć ofertę, która zadowoli obie strony. Dodajmy, że poprzednie doniesienia „Bild” mówił, że niemiecki klub latem ponownie spróbuje wypożyczyć lub wymienić się zawodnikami za Sancho.

Wychowanek Manchesteru City przez dwa lata łączony był z przenosinami na Old Trafford, co ostatecznie stało się faktem w lipcu 2021 roku. Jest on jednym z najdroższych transferów „Czerwonych Diabłów” oraz jednym z najlepiej opłacanych graczy w obecnej szatni. Łącznie dla czerwonej strony Manchesteru rozegrał on 82 spotkania, a w nich zdobył 12 bramek oraz sześć asyst.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze