manutd.com

Konferencja Erika ten Haga przed meczem z Liverpoolem: niektóre starcia są większe od innych

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag na konferencji prasowej przed ćwierćfinałem Pucharu Anglii przedstawił dziennikarzom i kibicom sytuację kadrową, omawiał formę Liverpoolu oraz strategię, jaką on i jego podopieczni zamierzają obrać na to spotkanie. Holender wspomniał także o wsparciu kibiców, które określił jako bardzo ważne przy takiej okazji.

AKTUALIZACJA NA TEMAT KONTUZJI

– Mieliśmy dobry tydzień. Wszyscy zawodnicy, o których wspomniałeś [Wan-Bissaka, Hojlund, Maguire] powrócili do treningów. Niektórzy częściowo na początku tydzień, dzisiaj mieliśmy sesję w której wszyscy wzięli udział. Jutro jest jeszcze jedna sesja, musimy zobaczyć jak sobie poradzą. Wygląda to jednak dobrze.

POWRACA HEATON, MOUNT CORAZ BLIŻEJ POWROTU

– Wraca także Tom Heaton. Mason Mount trenował z nami cały tydzień, w pierwszej części tygodnia częściowo. Miał jedna kilka pełnych sesji z nami, wygląda to zatem dobrze.

SPECJALNY MECZ

– Niektóre mecze są większe od innych, to z pewnością prawda. Manchester United przeciwko Liverpoolowi to zawsze duży mecz, szczególnie gdy jest to ćwierćfinał Pucharu Anglii. Nie możemy się doczekać. To absolutnie specjalny mecz.

KIBICE BĘDĄ NAS WSPIERAĆ

– Oczywiście kibice będą widzieć to jako bardzo duży mecz, chcą żebyśmy to wygrali i jestem pewien, że będą z nami. Jak wspomniałeś, będzie więcej kibiców Liverpoolu niż zwykle, więc nasi fani muszą być bardzo głośni i wspierać nas, musimy ich słyszeć. Jestem jednak przekonany, że tak właśnie będzie.

ZDANIE NA TEMAT LIVERPOOLU

– Są bardzo równi, radzą sobie bardzo dobrze, mają wyniki. Szczególnie od Świąt Bożego Narodzenia do stycznia, lutego. Grali bardzo dobrą piłkę, mieli dobre występy i dobre rezultaty.

PLAN NA MECZ

– Pójdziemy tam i będziemy odważni. Ruszymy do przodu, kiedy to będzie możliwe. Wiemy, gdzie są wolne przestrzenie w ich linii defensywnej, możemy to wykorzystać. Musimy ich ograć, wygrywać dużo piłek.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze