ManUtd.com

„Daily Mail”: wielka niepewność w sztabie Man Utd. Klub nie chce zapewnić dalszej współpracy?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik „Daily Mail” donosi, że w sztabie trenerskim Manchesteru United panuje niepokój w sprawie braku konkretnego komunikatu związanego z przyszłością poszczególnych członków. Chodzi przede wszystkim o wygasające umowy, lecz tyczy się też niektórych szkoleniowców z jeszcze ważnymi kontraktami.

W czerwcu 2024 roku kilku członkom sztabu szkoleniowego „Czerwonych Diabłów” wygasają umowy, a klub obecnie nie udziela informacji o planach wobec nich. Trenerzy próbują dowiedzieć się, czy klub chce kontynuować z nimi współpracę, informuje „Daily Mail”. Jednym z nich ma być popularny wśród zawodników Benny McCarthy.

Podobny problem tyczyć ma się szkoleniowców, którzy mają jeszcze ważne umowy z klubem. Mowa m.in. o asystentach Erika ten Haga: Mitchell van der Gaag i Steve McClaren. Przybyli oni do Manchesteru United wraz z holenderskim szkoleniowcem i podpisali 3-letnie umowy. Oznacza to, że ich kontrakty wygasają w czerwcu 2025 roku.

Jednakże nie ma pewności, czy pozostaną oni w klubie w przypadku zwolnienia Ten Haga, co dalej jest możliwym scenariuszem. Zdaniem Davida Ornsteina nie ma na chwilę obecną przesłanek, że INEOS chce jego zwolnienia, lecz wiele źródeł mówi o terminie decyzji, który wyznaczony jest z końcem trwającej kampanii.

W ostatnich dniach oficjalnie sztab szkoleniowych opuścił Eric Ramsay. Walijczyk pracował także dla reprezentacji Walii, a w klubie był specjalistą od stałych fragmentów gry. Zdecydował się on na kolejny krok w swojej karierze i dołączył do Minnesoty United, czym stał się najmłodszym menedżerem w historii MLS.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze