twitter/manutd

Kobbie Mainoo z awansem w młodzieżowej reprezentacji Anglii

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Kobbie Mainoo zgodnie z przewidywaniami nie otrzymał powołania na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Anglii. Otrzymał on za to awans w młodzieżówce „Synów Albionu”. Mainoo zagra w zespole U21, który pod batutą Lee Carsleya zagra w kwalifikacjach do Euro U21.

18-latek dotychczas reprezentował zespoły U19, U18 i U17 „Synów Albionu”. Teraz dzięki swojej świetnej formie w klubie otrzymał on awans i pojedzie na zgrupowanie zespołu U21. Podopieczni Lee Carsleya w ramach kwalifikacji do EURO U21 zmierzą się z Azerbejdżanem i Luksemburgiem. Obecnie w grupie F zajmują drugie miejsce i dotychczas przegrali tylko w jednym spotkaniu.

Wielu fanów i ekspertów sugerowało powołanie wychowanka Manchesteru United do seniorskiej drużyny, co się ostatecznie nie stało. Mainoo może nada zmienić reprezentowany kraj, a o jego względy zabiega Ghana. Zawodnik zgodnie z zasadami może zmienić kraj, jeśli w jego barwach nie rozegrał trzech spotkań o stawkę.

Warto odnotować, że powołanie do kadry otrzymał także inny produkt klubowej akademii „Czerwonych Diabłów”. Teden Mengi, który latem został sprzedany do Luton Town również prezentuje się dobrze. Dziennikarze zimą informowali, że zainteresowanie zawodnikiem wykazywał m.in. Bayern Leverkusen.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze