manutd.com

Oficjalnie: Scott McTominay z nagrodą najlepszego piłkarza roku w Szkocji

, Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Scott McTominay został wybrany najlepszym piłkarzem reprezentacji Szkocji w 2023 roku. Szkot miał szczególny wkład w awans swojej reprezentacji na Mistrzostwa Europy, co przyczyniło się do zdobycia tej nagrody.

Pomocnik Manchester United w rywalizował z takimi piłkarzami jak John Mcginn, Andy Robertson i Callum McGregor o miano najlepszego piłkarza roku. Nagrodę McTominay’owi wręczył Darren Fletcher, który określił to osiągnięcie jako ”w pełni zasłużone” i nie może się doczekać występów swoich rodaków na najbliższym Euro.

Scott McTominay ma za sobą fenomenalny rok w reprezentacji i był kluczowym ”elementem” w awansie Szkotów na mistrzostwa Europy. Wychowanek klubu z czerwonej części Manchesteru strzelił siedem goli w dziesięciu spotkaniach w kadrze.

– Oczywiście nagrody takie jak najlepszy piłkarz roku Szkocji są niesamowite. Mieliśmy dobry sezon, jeśli chodzi o wyniki i awansowaliśmy na Euro, chcemy się tam dobrze zaprezentować.

– Gol z Hiszpanią to prawdopodobnie mój najlepszy nieuznany gol jakiego strzeliłem. Mecz Hiszpanią to historyczny wieczór dla nas mamy nadzieję, że w przyszłości takich meczy będzie więcej, abyśmy mogli ruszyć i pokazać, że jesteśmy w stanie pokonać takie drużyny jak Hiszpania.

– Byliśmy zachwyceni i szczęśliwy z awansu na Euro. Razem dotarliśmy na ważny turniej i wszyscy przyczynili się do tego. Oczywiście jestem szczęśliwcem, który zdobył tę nagrodę, ale przyczyniła się do tego cała drużyna.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze