manutd.com

Sytuacja kadrowa przed pucharowym meczem z Liverpoolem: coraz więcej powrotów. Dwie nowe kontuzje

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United opublikował obecną sytuację kadrową w ekipie Erika ten Haga. Przed nadchodzącym starciem do listy nieobecnych zawodników dołączyło aż dwóch członków pierwszego zespołu. W międzyczasie dowiedzieliśmy się o powrocie do zdrowia dwóch środkowych defensorów.

Ostatnie powołania na marcowe zgrupowania reprezentacji dostarczyły nam wiele ważnych wieści przed pucharowym starciem z Liverpoolem. Na zgrupowania swoich krajów udadzą się defensorzy Harry Maguire i Lisandro Martinez, którzy ominęli przez kontuzje starcia w rozgrywkach klubowych w minionych tygodniach. Martinez według doniesień miałby być dostępny na mecz z Brentford, czyli od razu po przerwie na reprezentacje.

W międzyczasie lista graczy kontuzjowanych powiększyła się o dwa nazwiska. Pierwszym z nich jest doświadczony obrońca Jonny Evans. Klub potwierdził, że w minionych spotkaniach zmagał się on z drobnym urazem i teraz najpewniej otrzyma okazję, by w pełni wyleczyć problemy zdrowotne.

W derbowym starciu z Liverpoolem pomiędzy słupkami najpewniej zobaczymy Andre Onanę. Niedostępny jest Altay Bayindir, który nabawił się kontuzji na jednej ze sesji treningowych. Warto podkreślić, że jest to rekordowy 50 uraz w zespole Erika ten Haga w sezonie 2023/24. W klubowym oświadczeniu podano, że Turek będzie pauzować około dwóch tygodni.

Wcześniej klub informował, że do treningów z zespołem wrócili Aaron Wan-Bissaka i Mason Mount. Kluczowy szczególnie jest powrót Wan-Bissaki, gdyż jedynym zdrowym bocznym defensorem obecnie jest Diogo Dalot. Natomiast Mount jest coraz bliżej gry po kilkunastu tygodniowej przerwie wywołanej urazem łydki. W tym tygodniu na sesjach treningowych trenował także utalentowany Rosmus Hojlund.

Z pozostałych graczy niedostępnych mamy Omariego Forsona, Luke’a Shawa, Tyrella Malacię i Anthony’ego Martiala. Nie znamy daty powrotu młodego Forsona, lecz ostatnie informacje płynące z klubu sugerują, że Shaw, Malacia i Martial nie zagrają już w tym sezonie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze