Getty Images

”The Times”: Manchester United wypłaci miliony odchodzącemu Richardowi Arnoldowi

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Według informacji Paula Hirsta z The Times, śródroczny raport finansowy klubu pokazuje, że Richard Arnold po rezygnacji z funkcji dyrektora generalnego w lutym otrzymał odprawę w wysokości 5,5 miliona funtów.

Tę kwotę wpisano jako ”odszkodowanie za utratę stanowiska” w raporcie, który został złożony w komisji papierów i giełd wartościowych w Stanach Zjednoczonych, w środę. Choć w dokumentach nie widnieje nazwisko Arnolda przyjmuję się, że otrzymał on odprawę na uzgodnionych warunkach odejścia.

Richard Arnold był jednym z najlepiej zarabiających dyrektorów generalnych w Premier League. Konta Manchesteru United opublikowane w Companies House, pokazały że prawdopodobnie Arnold to najlepiej opłacany dyrektor generalny z pensją 2,56 miliona funtów.

Konta również pokazały, że Manchester United może w ostateczności zapłacić 158 milionów funtów w dodatkach z transferów. To wzrost o prawie 55 milionów funtów w porównaniu do poprzedniego sezonu. Podwyżka prawdopodobnie wynika z niektórych dodatków zawartych w transferach z zeszłego lata. Przykładowo, Mason Mount dołączył do ”Czerwonych Diabłów” z Chelsea, za kwotę 55milionów funtów plus kolejne 5 milionów w dodatkach.

52-latek dołączył w roli dyrektora handlowego do Manchesteru united  w 2007 roku, następnie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego grupą. Po odejściu Eda Woodwarda w lutym 2022 roku, Arnold został dyrektorem generalnym.

Odszedł na krótko przed przejęciem przez Ratcliffe’a mniejszościowego udziału w klubie z Old Trafford. Szef grupy INEOS chce wprowadzić swoje rządy i nowego dyrektora generalnego. Ogłoszono, że na tym stanowisku będzie Omar Berrada, który był dyrektorem ds. operacji piłkarskich w City Football Group. Prace rozpocznie w lecie, kiedy dobiegnie końca jego okres wypowiedzenia. Tymczasowo obowiązki dyrektora generalnego przejął Patrick Stewart, który dotychczas pełnił obowiązki głównego radcy prawnego.

W klubie uważa się, że Arnold podczas swojego pobytu na Old Trafford ”przekształcił” komercyjną stronę klubu, poprzez podpisanie umów sponsorskich, które pozwoliły zapewnić rekordowe przychody. Na jego wizerunek źle wpłynęła sytuacja z Masonem Greenwoodem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze