manutd.com

„The Times”: potężna kara pieniężna dla Man Utd w nowej umowie z Adidasem

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United wkrótce może doświadczyć zmiany w umowie sponsorskiej z Adidasem, donosi „The Times”. Zarówno w obowiązującym, jak i przyszłym kontrakcie zmienione zostaną szczegóły kary związane z brakiem awansu na najważniejszych europejskich rozgrywek.

Pomimo wielu spekulacji Manchester United najpewniej będzie kontynuować współpracę z gigantem odzieży sportowej Adidasem. Jeszcze nie ogłoszono finalizacji nowej umowy pomiędzy stronami, lecz najnowsze doniesienia sugerują, że jesteśmy coraz bliżej wielkiego ogłoszenia. „The Times” postanowiło ujawnić kilka szczegółów tej umowy.

Martyn Ziegler informuje, że nowa umowa pomiędzy Manchesterem United a Adidasem w sprawie strojów sportowych warta będzie aż 90 mln funtów. Dodatkowo w niej ma być zawarta klauzula, która zdaniem źródła dziennikarza jest potencjalną karą dla „Czerwonych Diabłów”. Klub ma stracić aż 10 mln funtów za każdy sezon, w którym nie zagra w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Dodatkowo od kolejnego sezonu ta sama klauzula ma wejść w życie w jeszcze obowiązującej umowie pomiędzy podmiotami. Dotychczas Adidas mógł ukarać klub z Old Trafford w momencie, kiedy ten nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów w ciągu dwóch sezonów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze