manutd.com

Utalentowany młodzieżowiec Man Utd z powołaniem do seniorskiej reprezentacji

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Zaledwie 17-letni pomocnik Manchesteru United James Scanlon został powołany po raz pierwszy na zgrupowanie dorosłej reprezentacji Gibraltaru. W marcowych spotkaniach na arenie międzynarodowej jego kraj stoczy dwa boje w ramach Ligi Narodów.

Scanlon piłkarską karierę rozpoczynał w młodzieżówce Derby County, lecz w lipcu 2021 roku dołączył on do akademii Manchesteru United. Już rok później otrzymał on awans do zespołu U18, a w obecnej kampanii dla tej drużyny zdobył cztery bramki w jedenastu spotkaniach. Kilkukrotnie powoływany był on też do U21, gdzie zaliczył pięć spotkań i raz asystował przy golu kolegi.

Członek akademii Manchesteru United dostąpił zaszczytu pierwszego powołania do seniorskiej kadry Gibraltaru. W przeszłości reprezentował on barwy zespołów młodzieżowych tego kraju. Dla U18 rozegrał on cztery spotkania, w których trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Natomiast w U21 też cztery razy wystąpił, lecz nie udało mu się trafić do siatki.

W marcu spotkania Gibraltar zaplanowane ma w ramach Ligi Narodów. Rozegra on dwa mecze z Litwą. Pierwszy 21 marca na własnym terenie, a kilka dni później rewanż odbędzie się na wyjeździe. Na moment pisania tekstu są oni ostatnim zespołem grupy 4 Ligi C Ligi Narodów. Przez całą edycję zdobyli tylko jeden punkt, a ich bilans bramkowy wynosi -15.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze