Amad
twitter/EmiratesFACup

Amad zawieszony. Alejandro Garnacho był kontuzjowany przed meczem z Liverpoolem?

, Jakub Brzyski

Po wygranym starciu pucharowym z Liverpoolem pojawiły się dwie kwestie w ramach sytuacji kadrowej. Wiemy, że utalentowany Amad nie zagra w kolejnym meczu Manchesteru United. Pojawiły się także wieści w sprawie zdrowia Alejandro Garnacho.

Rozpoczynając od Amada, to młody utalentowany prawy skrzydłowy zdobył zwycięskiego gola w ostatnich sekundach dogrywki. Manchester United ostatecznie wygrał 4:3 z Liverpoolem, co dało drużynie Ten Haga awans do półfinałów FA Cup. Tam ich następnym rywalem będzie Coventry City.

Iworyjczyk pojawił się na boisku w 85. minucie starcia. W dogrywce w 116. minucie za niesportowe zachowanie został on nagrodzony przez sędziego żółtym kartonikiem. Amad po zdobytej bramce za ściągnięcie koszulki obejrzał drugi żółty kartonik i został odesłany do szatni. W pomeczowym wywiadzie ujawnił on, że zapomniał o pierwszej kartce.

Zgodnie z zasadami rozgrywek zostanie on zawieszony na kolejne spotkanie w rozgrywkach angielskich. Oznacza to, że skrzydłowego nie zobaczymy w kadrze meczowej 30 marca w pojedynku z Brentford. Będzie to pierwsze spotkanie Manchesteru United po przerwie reprezentacyjnej.

Drugą kwestią jest zdrowie Alejandro Garnacho. Brat zawodnika na twitterze potwierdził, że ostatnio zmagał się z kontuzją ścięgna podkolanowego, a przed samymi derbami trenował tylko dwa dni. Wspomnieć trzeba, że Garnacho rozegrał całe 120 minut.