manutd.com

U21: West Brom bez szans, a McNeill katem. Mantato z debiutem [WIDEO]

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ograł na wyjeździe akademię West Bromu w ramach rozgrywek Premier League 2. „Młode Czerwone Diabły” pomimo korzystnego wyniku nie rozegrały bardzo dobrze tego spotkania. Problemem okazała się decyzyjność w kluczowych momentach akcji.

Pierwszy kwadrans był dość mierny w wykonaniu obu ekip. Gospodarze i goście przeprowadzili łącznie kilka ataków na bramkę, lecz zawsze czegoś brakowało lub wkradał się jakiś błąd w finalnej fazie akcji. W większości przypadków nawet nie dochodziło do oddania strzału.

Wynik spotkania Manchester United otworzył w 17. minucie, gdyż samobójczym trafieniem popisał się defensor Harper-Bailey. Omari Forson wyprowadził kontratak z połowy swojej drużyny i w pobliżu pola karnego odegrał do McNeilla. Napastnik kontynuował atak i w okolicy 10. metra próbował nisko dośrodkować piłkę do lepiej ustawionego kolegi. W połowie lotu futbolówkę trafił interweniujący Harper-Bailey, czym skierował ją do własnej bramki.

Kilkanaście sekund później kapitan drużyny Collyer wykorzystał nieuwagę graczy West Bromu przy rozgrywaniu piłki od tyłu. Minął on rywala i przechwycił futbolówkę. Momentalnie znalazł się on sam na sam z bramkarzem, lecz nie dał rady wykończyć okazji i jego rywal wyszedł zwycięsko z tego starcia.

W następnych minutach obraz spotkania podobny był do jego początku. Obie drużyny atakowały, lecz ponownie miały problem z finalnym etapem akcji. W 30. minucie dotychczas najlepszą okazję bramkową mieli gracze West Bromu. Po uderzeniu z 20. metra Harrison cudem podbił lecącą piłkę, co skutkowało tym, że odbiła się ona od poprzeczki, a nie wpadła do bramki.

Na zegarze 37. minuta, a Manchester United po raz drugi trafił do siatki. Po długim podaniu górą McNeill będąc w polu karnym, odegrał jak przy pierwszym golu do kolegi wbiegającego na 5. metr. Tam niepilnowany Ennis bez większych problemów skierował futbolówkę do pustej części bramki West Bromu.

Końcówka pierwszej i początek drugiej połowy ponowie były dość wyrównane, zespoły starały się atakować, lecz w przypadku uderzeń nie były one celne lub blokowane były w znacznej odległości od bramki. Po przerwie gracze West Bromu zmieni nieco podejście i bardziej stawiali na kontratak.

„Młode Czerwone Diabły” w 67. minucie zdobyły trzecią i ostatnią bramkę w tym spotkaniu. Ponownie długie podanie od tyłu, lecz tym razem po ziemi. Collyer zdecydował się zmylić rywali i specjalnie przepuścił lecącą piłkę, która ostatecznie trafiła do McNeilla. Napastnik wygrał pojedynek sprinterski z obrońcą i delikatnym lobem pokonał bramkarza.

Manchester United tego dnia oddał tylko cztery celne strzały, dla porównania West Brom tylko jeden. Odnotować trzeba, że w 85. minucie na boisku pojawił się 16-letni Bendito Mantato. Skrzydłowy szturmem wdarł się do zespołu U18, dla którego w poprzednim starciu zanotował cztery bramki.

West Brom U21 0 – 3 Manchester United U21

Harper-Bailey (s) 17′, Ennis 37′, NcNeill 67′

Skład:

Manchester United: Harrison – Ogunneye (Fredricson 85′), Aljofree, Kambwala, MurrayCollyer (c), Baumann (Curley 67′) – Missin (Mantato 85′), Ennis (Williams 46′), ForsonMcNeill

Zmiennicy: Plumley, Fredricson, Curley, Mantato, Williams

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze