twitter/ManUtd

Bruno Fernandes: nie jest dla nas możliwe, aby grać jak Manchester City. Musisz się dostosować do otoczenia, w którym grasz

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Kapitan ”Czerwonych Diabłów” – Bruno Fernandes wypowiedział się o sposobie gry Manchesteru United, a także o roli swoich kolegów na boisku w wywiadzie udzielonym dla portugalskiego czasopisma ”A Bola”.

– Podstawy gry w Manchesterze United, polegają na ofensywnej piłce, duże intensywności w graniu. Czasami popełniamy błąd myśląc, że każda drużyna musi mieć jak najwyższe posiadanie piłki. Oczywiście, że piłkarze, którzy lubią mieć piłkę przy nodze, chcą jej cały czas, ale czasami musisz się dostosować do otoczenia, w którym grasz.

– Nie jest dla nas możliwe, aby grać jak Manchester City, ponieważ mają skrzydłowych, którzy potrafią ubezpieczyć tyły, a także bardzo dobrze prezentują się w grze sam na sam. Mają bardzo uniwersalnych piłkarzy, którzy mogą zagrać w środku.

– Nie mogę zapytać Marcusa Rashforda i Garnacho, którzy są skrzydłowymi ”z prawdziwego zdarzenia”, czy zagrają bliżej środka tak jak inni, którzy zaczynali swoje kariery jako pomocnicy albo dziesiątki [ofensywni pomocnicy]. Nie mogę powiedzieć Rashfordowi i Garnacho, żeby zagrali tak jak Bernardo [Silva]. To totalnie zły pomysł, ponieważ Bernardo wie jak grać i poruszać pomiędzy liniami. Jest przyzwyczajony do bycia w środku i grania od tyłu, a to nie jest takie proste jak się wydaje.

– Ludzie często myślą, że wszyscy zawodnicy muszą robić to samo co inni. Tak nie jest, mamy specyficzne cechy, które definiują nas jako piłkarzy, przez co jesteśmy dobrzy w tym co robimy. Ludzie muszą zrozumieć, że robimy to, co poprawia jakość zawodników obok nas.

– Jeśli jednak dwójka moich skrzydłowych wykona ruch w głąb pola karnego, moją rolą jest ”rozdawanie” piłek, blisko napastnika, albo obserwowanie ruchów moich skrzydłowych. Jeśli moje przestrzenie są bardziej otwarte to jak myślisz, czego chcą? Piłkę do nogi i robić przewagę sam na sam. Muszę grać z jakością jaką mam.

– Ludzie mówią ”Bruno musi dłużej utrzymywać piłkę”, ale grając jako dziesiątka, gdy piłka jest między liniami i się obrócę, to dlatego że pressing był wysoki. W momencie kiedy się obracam, pressing jest na moich plecach i nie mogę się cofnąć, ponieważ gdy to zrobię, to ”spotkam” presję od rywali. Piłka przychodzi a ja mogę grać w środku, albo ją zatrzymać i zagrać na skrzydle.

– Chcę zostać tu [w Manchesterze United], być częścią projektu. Spotkałem się z nowymi właścicielami, chcą się spotkać z innymi piłkarzami i już to zrobili indywidualnie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze