manutd.com

Bruno Fernandes przedwcześnie opuści zgrupowanie reprezentacji?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Po ostatnim zwycięstwie na Szwecją selekcjoner Portugalii postanowił oszczędzić największe gwiazdy swojego zespołu. Wiemy, że Bruno Fernandes nie zagra w starciu towarzyskim ze Słowenią na wyjeździe. Miał on otrzymać zielone światło w sprawie powrotu do klubu.

Podczas ostatniego raportu z poczynań zawodników Manchesteru United na zgrupowaniach kadr narodowych informowaliśmy, że Portugalia zmiażdżyła Szwedów aż 5:2. Spotkanie było towarzyskie, lecz najlepszym graczem na boisku tego dnia był Bruno Fernandes. Kapitan „Czerwonych Diabłów” zaliczył asystę przy golu Brumy oraz sam raz umieścił piłkę w siatce.

Po bardzo udanym występie selekcjoner zdecydował, że oszczędzi swoich najlepszych zawodników. Wiemy, że w drugim towarzyskim meczu ze Słowenią 26 marca nie zagrają: Bernardo Siła, Ruben Dias, Joao Palhinha, Nelson Semedo, Toti Gomes, Rafael Leao, Bruno Fernandes oraz Goncalo Ramos.

Jest to bardzo mądre posunięcie, gdyż kolejny mecz nie jest o stawkę, a zawodnicy mają jeszcze przed sobą końcówkę sezonu 2023/24 w barwach klubowych. Od razu po jego zakończeniu startują Mistrzostwa Europy. Teraz każdy dzień odpoczynku może być tak naprawdę na wagę złota. Selekcjoner Roberto Martinez zezwolił wymienionym zawodnikom na powrót do klubów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze