pnefc.net

Raport z Portugalii: Benfica niezadowolona z Alvaro Fernandesa

olaf.nowakowski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje dziennik sportowy „Witness” boczny obrońca wypożyczony z Manchesteru United nie spełnia oczekiwań Benifiki. Dla piłkarza i jego macierzystego klubu rozpoczynają się kluczowe miesiące.

Obecny klub zawodnika nie jest zadowolony z dotychczasowego zabezpieczenia tej pozycji, i póki co wiele wskazuje na to, że portugalski klub nie skorzysta z opcji wykupu.

 Sytuacja samego Carrerasa jest trudna, gdyż w tym sezonie rozegrał 10 spotkań wchodząc głównie z ławki. Póki co trener Benfiki stawia częściej na rywala Alvaro-Frederika Aursnesa.

Wiele wskazuje na to, iż portugalskiego piłkarza czekają trudne miesiące. Manchester United po kontuzji Luka i Malacii szuka wzmocnienia na tej pozycji, lecz sam Ten Hag szuka nieco bardziej defensywnego wariantu; i wiele wskazuje na to, że holenderski trener nie rozpatruje Carrerasa jako potencjalnej opcji.

Dla młodego piłkarza to wyjątkowo trudna kampania-pierwsze dwa kwartały spędził w Granadzie, jednak w styczniu zakończono wypożyczenie.

Dla klubu z Old Trafford bardzo korzystne byłoby aby klub ze stolicy portugali skorzystał z opcji wykupu, bowiem kontrakt zawodnika wygasa 30 czerwca 2024 roku. Jeśli United nie uda się spieniężyć sportowca ten będzie mógł odejść po sezonie jako wolny agent.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze