twitter/England

Kobbie Mainoo debiutuje przeciwko Brazylii, a Duńczycy remisują z Szwajcarią [WIDEO]

, Maksymilian Minda

W sobotnich spotkaniach reprezentacji narodowych podczas marcowego zgrupowania mogliśmy oglądać pięciu piłkarzy ”Czerwonych Diabłów”, ale żaden z zawodników nie miał kluczowego wpływu na losy swoich meczów. Niezapomniany wieczór miał Kobbie Mainoo, który zadebiutował w seniorskiej kadrze, w meczu przeciwko Brazylii w wieku 18 lat.

Reprezentacja Anglii podejmowała na Wembley reprezentację Brazylii, a mecz ten miał charakter towarzyski. Po naprawdę wyrównanym starciu lepsi okazali się goście, którzy za sprawą młodego Endricka pokonali gospodarzy 0:1, a co ciekawe, ta porażka Anglików zakończyła serie 21 meczów bez porażki na Wembley. Młody napastnik skomentował swoją bramkę.

– Zagrać tutaj, gdzie występował Sir Bobby Charlton, strzelić bramkę tutaj, gdzie on zdobywał bramki, to bardzo ważna rzecz dla mnie.

W barwach ”Synów Albionu” mogliśmy oglądać trzech piłkarzy Manchesteru United. Harry Maguire rozpoczął ten mecz od pierwszej minuty i zszedł w 67 minucie, a zastąpił go Lewis Dunk. Marcus Rashford odnotował swój udział w meczu, meldując się na murawie w 75 minucie w miejsce Anthony’ego Gordona.

Kobbie Mainoo pojawił się na boisku wraz z Rashfordem na kwadrans przed końcem meczu. 18-latek pokazał się z dobrej strony, a w kilku sytuacjach boiskowych popisał się świetnymi umiejętnościami.

Pierwotnie pomocnik klubu z Old Trafford nie był przewidziany do gry w pierwszej reprezentacji, a miał się znaleźć w kadrze U21, jednak został dowołany przez Garetha Southgate’a. Selekcjoner reprezentacji Anglii skomentował występ Kobbiego Mainoo.

– Kobbie Mainoo? Widziałeś kilka zwrotów, kilka sytuacji, w których zachował spokój, to wskazówka na to, kim może być w przyszłości.

W innym meczu, w którym mogliśmy oglądać zawodników ”Czerwonych Diabłów”, było towarzyskie spotkanie reprezentacji Danii z Szwajcarią. Na stadionie Parken padł bezbramkowy remis, a Rasmus Hojlund oraz Christian Eriksen zanotowali kolejno 83 i 90 minut.