manutd.com

Sport1: Tyrell Malacia zmaga się nie tylko z problemami natury fizycznej. Klub szuka nowego obrońcy

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sport1 donosi, że nowy lewy obrońca będzie jednym z priorytetów Manchesteru United latem. Powodem jest przedłużająca się nieobecność Tyrella Malacii, która według najnowszych doniesień nie jest związana tylko z urazem fizycznym.

Holenderski defensor trafił do Manchesteru United latem 2022 roku, kiedy to w ostatnim momencie zdecydował się odrzucić ofertę z Francji na rzecz angielskiego giganta. Podczas okresu przygotowawczego do kampanii 2023/24 doznał on kontuzji i do dzisiaj nie wrócił, gdyż podczas rehabilitacji doznać miał kilku innych problemów.

Zawodnik według klubu miał już przejść dwa zabiegi, lecz całkowicie zniknął on ze sfery publicznej. W przeszłości często widywany był na posiłkach na mieście z innymi graczami oraz był dość aktywny w mediach społecznościowych. Klub nie informował także o jego postępach (np. powrocie na siłownię), a równocześnie otrzymywaliśmy aktualizacje w sprawie np. Masona Mounta lub Casemiro.

Według Christophera Michela z Sport1 Malacia obecnie zmaga się nie tylko z urazem fizycznym, lecz także psychicznym. Najpewniej nie zagra on już w trwającym sezonie, gdyż nadal nie znamy konkretnej daty jego powrotu. Praktycznie od grudnia mówimy o tygodniach, a minęły już miesiące.

–  Ciężko by Malacia był dostępny przed końcem tego sezonu. Na pewno będzie walczyć o powrót. Wrócił on na boisko, lecz nie trenuje z drużyną. Podczas rehabilitacji doznał kilku problemów i powoli wraca do zdrowia, lecz sezon jest już na ostatniej prostej – mówił Erik ten Hag  9 marca 2024 roku.

Już wcześniej otrzymywaliśmy wieści, że na liście życzeń „Czerwonych Diabłów” będzie nowy lewy defensor, o czym mówił m.in. Fabrizio Romano. Michel z Sport1 potwierdza te doniesienia. Dodaje on, że po ostatniej analizie składu zdecydowano, że transfer zawodnika na tę pozycję jest obowiązkiem.

W międzyczasie Luke Shaw, który także nie był okazem zdrowia w trwającym sezonie, ma pozostać podstawowym zawodnikiem. Manchester United nie skreśla Anglika, lecz widzi potrzebę ściągnięcia nowego jego zmiennika. Oznacza to, że przyszłość Malacii jest pod znakiem zapytania, a jego umowa wygasa w 2026 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze