manutd.com

Fabrizio Romano: Manchester United zakontraktuje lewego obrońcę. McTominay zostanie w klubie?

, Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano udzielił dziś małego wywiadu dla The United Stand, gdzie odpowiadał głównie na pytania związane z planami transferowymi na letnie okno transferowe. Włoski dziennikarz wypowiedział się m.in. na temat potencjalnego transferu nowego lewego obrońcy, problemów Tyrella Malacii, Joao Gomesa czy Adriena Rabiota.

Zapytany o plany wobec pozycji lewego defensora, powiedział:

– W lecie klub na pewno podpisze kontrakt z nowym lewym obrońcą. Ma być on młody i utalentowany, będzie to ważna pozycja do obsadzenia, gdyż problemy wciąż mają Tyrell Malacia oraz Luke Shaw. Chcą, by ich nowy nabytek był w stanie walczyć o miejsce w podstawowej jedenastce. Nie zamierzają jednak wydawać szalonej sumy pieniędzy.

– Jeśli chodzi o Malacię, to dla niego bardzo skomplikowane, ma wiele problemów. Myślę, że klub wyjaśni co się z nim dzieje w kilku najbliższych tygodniach lub miesiącach.

Włoch wiele mówił także o pozycji pomocnika. Kilka tygodni temu mówił, że klub nie planuje większych ruchów w linii pomocy. Sytuacja od tego czasu niezbyt się zmieniła, ale jest kilka nazwisk, które mogą znajdywać się na liście. Wiele zależy także od tego, kto odejdzie z klubu:

– Manchester United byłby zadowolony z zatrzymania w klubie Scotta McTominaya jako opcję rotacyjną. Jeśli jednak dostaliby za niego ważną ofertę, to jej wysłuchają.

– W obecnej chwili nie ma żadnych konkretnych negocjacji z pomocnikami łączonymi z Manchesterem United, takimi jak Adrien Rabiot, Joao Gomes, Ederson.

– Erik ten Hag cały czas pozostaje fanem Adriena Rabiota. Wciąż nie ma jednak oficjalnych rozmów na ten moment. Jeśli chodzi o pomocnika Atalanty, Edersona, to ściągnięcie go może być trudne – inny pomocnik Atalanty, Teun Koopmeiners prawdopodobnie opuści klub. Joao Neves jest natomiast na listach wielu klubów, w tym Manchester United.

Podobnie sprawa ma się z pozycją stopera. Klub chciałby ściągnąć przynajmniej jednego środkowego obrońcę, ale wiele zależy od potencjalnego odejścia Harry’ego Maguire’a:

– Przyszłość Maguire’a będzie miała bardzo duży wpływ na to, czy klub podpisze kontrakt z więcej niż jednym środkowym obrońcą, biorąc pod uwagę, że zamierzają mieć na tej pozycji przynajmniej jedno nowe, ważne nazwisko.

 

Tagi: ,

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze