Manchester Evening News

“MEN”: Omar Berrada podejmie decyzję w sprawie przyszłości Erika ten Haga

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak pisze Samuel Luckhurst z portalu “Manchester Evening News”, osobą która będzie miała najwięcej do powiedzenia przy ewentualnej zmianie menedżera w lecie ma być Omar Berrada. Hiszpan ma przejąć rolę nowego prezesa w Manchesterze United i to właśnie on będzie głównym dowodzącym przy podjęciu decyzji na temat przyszłości Erika ten Haga na Old Trafford.

W przyszłe losy Ten Haga nie zamierza ingerować sir Jim Ratcliffe, który woli oddelegować te sprawy w ręce Berrady, który odszedł z Manchesteru City w styczniu. Na meczach często widziany jest sir Dave Brailsford, dyrektor sportowy INEOS. Mimo, że Brailsford jest częścią zarządu sportowego, to według źródeł nie podejmie on decyzji w sprawie pozycji Erika ten Haga.

Klub wolałby, żeby zadomowiona i ułożona struktura zarządu podejmowała jakąkolwiek decyzję w sprawie menedżera, lecz przyjście Dana Ashwortha z Newcastle nie jest w najbliższym czasie planowane. Dyrektorem sportowym pozostaje zatem John Murtough.

Manchester United pracuje teraz, zakładając, że Erik ten Hag pozostanie w przyszłym sezonie na stanowisku menedżera. Holender był częścią planowania tournée w Stanach Zjednoczonych przed rozpoczęciem następnej kampanii oraz rozmów na temat transferów w letnim oknie transferowym.

Omar Berrada oficjalnie nie może reprezentować Manchesteru United do lata, ale rozmawiał już prywatnie i był na wielu spotkaniach z zarządem. Manchester United respektuje rywali zza miedzy, którzy określili “Czerwone Diabły” jako “dojrzałe”, gdy INEOS pytał o Omara Berradę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze