footballtransfers.com

„Daily Mail”: UEFA zapewniła sir Jima Ratcliffe’a. Nicea nie będzie problemem dla Man Utd?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

„Daily Mail” podzieliło się kolejnymi wieściami związanymi z potencjalnym udziałem Manchesteru United w kolejnej edycji europejskich rozgrywek. Dziennik donosi, że sir Jim Ratcliffe oraz INEOS mieli otrzymać zapewnienie od UEFA, że klub bez większych problemów będzie mógł brać udział w ich rozgrywkach, jeśli Nicea zakwalifikuje się do Ligi Europy.

Chodzi o zasadę o zakazie władania więcej niż jednym klubem piłkarskim w rozgrywkach UEFA. Manchester United zaczął mieć problemy z tym zapisem w momencie przyjścia do klubu INEOS oraz sir Jima Ratcliffe’a, którzy mają także udziały w francuskim OGC Nice.

Media dotychczas mówiły, że sir Ratcliffe jest w stanie nawet poświęcić swoje zdanie w klubie z Ligue 1, lecz wpierw chce przeprowadzić rozmowy z organami UEFA. Jak się okazuje, miliarder nie będzie musiał iść na ustępstwa, gdyż otrzymał zapewnienie od przedstawicieli UEFA, donosi „Daily Mail”.

W przypadku zakwalifikowania się Manchesteru United i Nicei do europejskich rozgrywek (co nadal jest prawdopodobne), nie będą one podlegać pod wspomniany wyżej zapis. Francuski klub na moment pisania tekstu ma 5. miejsce w tabeli dające awans do fazy grupowej Ligi Europy. Natomiast Manchester United traci sześć punktów do piątego Tottenhamu (miejsce to jeszcze daje Ligę Europy, lecz coraz częściej mówi się, że da awans do Ligi Mistrzów).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze