Media: Mainoo i Garnacho mogą zaliczyć debiuty w wyjściowej jedenastce reprezentacji

, Jakub Brzyski

Brytyjskie media tym razem podzieliły się dobrymi wieściami dla fanów akademii Manchesteru United. Alejandro Garnacho oraz Kobbie Mainoo najpewniej dostąpią zaszczytu zadebiutowania w pierwszej jedenastce swoich reprezentacji.

Przypomnijmy, że przed trwającym zgrupowaniem „Synów Albionu” Mainoo został niespodziewanie dowołany do seniorskiej reprezentacji. W przegranym 0:1 meczu towarzyskim z Brazylią dostąpił zaszczytu zadebiutowania w zespole prowadzonym przez Garetha Southgate’a. Jednak najnowsze doniesienia sugerują, że to nie koniec wyjątkowych chwil dla wychowanka Manchesteru United.

Przed nami towarzyskie spotkanie Anglików z Belgami. Według „Daily Mail” selekcjoner Southgate ma poważnie rozważać wystawienie młodego pomocnika od pierwszych minut. Informacje te potwierdził Matt Law z „The Telegraph”. Dodał on, że jest to skutek absencji Jordana Hendersona.

Równie pozytywne wieści docierają do nas z innego kontynentu. Utalentowany Alejandro Garnacho również ma otrzymać szansę gry od pierwszych minut w meczu reprezentacji, donosi TyC Sports. Argentyńczyk miałby zadebiutować w wyjściowym zespole w starciu z Kostaryką.

Na marcowym zgrupowaniu Argentyńczyk zagrał w wygranym 3:0 meczu z Salwadorem. Pojawił się on wtedy na boisku w drugiej połowie i zaliczył dość dobre spotkanie pomimo braku udziału przy bramkach drużyny. 19-latek nie zdobył jeszcze bramki dla seniorskiej drużyny Argentyny.