manutd.com

Sześć legend Manchesteru United nominowanych do Galerii Sław Premier League

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Podczas trwającej przerwy na reprezentacje angielska ekstraklasa wróciła z pomysłem Premier League Hall of Fame. Do galerii sław dołączył Ashley Cole. W trwającym plebiscycie znalazło się aż sześciu byłych graczy Manchesteru United. 

Premier League Hall of Fame jest inicjatywą kontynuowaną od kwietnia 2021 roku, kiedy to ogłoszono pierwsze nominacje do tego wyróżnienia. Galeria sław angielskiej ekstraklasy ma na celu uświęcić najlepszych zawodników, którzy występowali na angielskich boiskach od momentu powstania Premier League. Tegorocznym wyborem przed głosowaniem został Ashley Cole.

Manchester United jest jednym z tych klubów, który regularnie walczył o wygranie tych rozgrywek po ich powstaniu, więc nic dziwnego, że ma już kilku reprezentantów w tym zestawieniu. Dotychczasowymi „Czerwonymi Diabłami” w Galerii Sław Premier League m.in. są: Eric Cantona, Roy Keane, Wayne Rooney, Peter Schmeichel, Paul Scholes oraz legendarny menedżer sir Alex Ferguson.

W porównaniu z zeszłorocznym zestawieniem jest tylko jedna nowa nominacja dla byłego zawodnika Manchesteru United. Na liście nominowanych znaleźli się: Gary Neville, Michael Carrick, Nemanja Vidić, Edwin van der Sar, Micheal Owen oraz Andrew Cole. Oprócz nich głos można oddać na kilkunastu innych zawodników, którzy błyszczeli na boiskach Premier League w innych klubach.

Jeśli chodzi o oddanie głosu, to można to zrobić tutaj. Następnie trzeba wejść w nominację i wybrać dwóch zawodników z puli graczy nominowanych. Pod koniec trzeba założyć konto w ramach usług Premier League albo zalogować się na istniejące (może być konto z fantasy Premier League).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze