The Independent

Szwecja wygrywa i zachowuje czyste konto w meczu z Albanią

Jakub Brzyski

W ramach trwającej przerwy na reprezentacje Szwecja towarzysko zmierzyła się z Albanią. Kapitanem zespołu ponownie był gracz Manchesteru United Victor Lindelof, który dobrym występem wypracował czyste konto w zwycięskim spotkaniu.

Szwedzi, którzy rozgrywali dopiero swoje drugie spotkanie za kadencji nowego selekcjonera, ograli skromnie Albanię 1:0. Poprzednie, debiutanckie starcie okazało się dla nich upokorzeniem, gdyż Portugalczycy pokazali swoją wyższość i rozgromili ich 5:2.

Wracają do spotkania z Albanią, to jedyna bramka padła w drugiej połowie, a dokładnie w 62. minucie. Autorem trafienia był Gustaf Nilsson. Kapitanem w tym spotkaniu ponownie był defensor Manchesteru United Victor Lindelof. Rozegrał on pełne 90 minut.

Względem przegranego meczu z Portugalią Lindelof odkupił się w oczach fanów. Poprzednio był jednym z najgorszych na boisku, a teraz był prawdziwym liderem formacji defensywnej. Wygrał pięć pojedynków o piłkę, dwukrotnie ją przejmował, trzy razy kończył akcję rywalom oraz raz zablokował uderzenie na bramkę. Dołożył też podanie, które zostało uznane jako kluczowe.