Marcus Rashford i Kobbie Mainoo zgrupowanie reprezentacji Anglii
twitter/England

Czy gwiazdy klubów z Manchesteru nie pojadą na EURO? „Trwa rywalizacja o miejsca”

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Czy gwiazdy klubów z Manchesteru ominą nadchodzące Mistrzostwa Europy? Takie pytanie zadają brytyjscy dziennikarze po ostatniej wypowiedzi Garetha Southgate’a. Na miejsce Marcusa Rashforda i Jacka Grealisha czekać ma kilku innych zawodników w formie.

Najpewniej głównym rywalem Marcusa Rashforda o miejsce w kadrze na EURO będzie skrzydłowy Newcastle United Anthony Gordon. 23-latek na tym zgrupowaniu otrzymał łącznie prawie 90 minut, gdy Rashford pojawił się tylko ma boisku w meczu z Brazylią. Otrzymał on wtedy szesnaście minut.

Selekcjoner „Synów Albionu” Gareth Southgate po zakończonym zgrupowaniu swojej drużyny zapewnił dziennikarzy, że trwa ogromna rywalizacja o miejsce w składzie na Mistrzostwa Europy. Oprócz Rashforda zagrożone może też być miejsce Jacka Grealisha, który gra dla Manchesteru City.

– Jack [Grealish] na pewno nie jest skreślony. Rozmawiałem z nim, zanim ogłosiłem powołania. Powtórzę, Gordon i Bowen są to gracze, którzy naciskają na miejsca piłkarzy w obecnej kardze.

– Uważam, że Anthony Gordon spisuje się świetnie w klubie. Oczywiście Marcus [Rashford] zagrał w pierwszym spotkaniu. Chciałem ponownie zobaczyć Gordona. Pomyślałem również, że wpuszczenie Maddisona będzie miało pozytywny wpływ. Bowen także spisywał się dobrze na zgrupowaniu. Trwa rywalizacja o miejsca.

– Kiedy ogłaszałem kadrę, to mówiłem im, że istnieje duża rywalizacja na niektórych pozycjach. Szkoda, że Cole Palmer musiał opuścić kilka treningów. Nie mogliśmy postawić na niego w meczu z Belgią, gdyż nie trenował przez większość tygodnia.

– Nie byliśmy pewni w stu procentach, co mogliśmy otrzymać w niektórych sferach boiska, lecz z Gordonem i Maddisonem wiedzieliśmy już. Nie możemy wykluczać także Cole’a.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze