twitter/EmiratesFACup

Manchester United i Brentford zmierzą się w osłabionych składach

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Zakończyła się przerwa w rozgrywkach klubowych ze względu na zgrupowania kadr narodowych. Manchester United w swoim pierwszym spotkaniu po przerwie zmierzy się w Premier League z Brentford. W obu ekipach są gracze, którzy nie zagrają ze względu na zawieszenia.

Szkoleniowiec Brentford Thomas Frank będzie musiał poradzić sobie bez wypożyczonego z Tottenhamu Sergio Reguilona. Hiszpański defensor został wyrzucony z boiska już w 8. minucie przegranego 1:2 pojedynku ligowego z Burnley. Zawieszenie obejmuje tylko jedno spotkanie.

Reguilon dołączył do obecnego zespołu zimą, a wcześniej na początku stycznia ogłoszono zakończenie jego wypożyczenia w Manchesterze United. W pierwszej połowie sezonu 2023/24 dla „Czerwonych Diabłów” łącznie rozegrał on aż dwanaście spotkań, lecz nie zdobył on nawet jednej asysty lub bramki.

Drugim zawodnikiem, który zmuszony będzie tego dnia do odpoczynku, jest skrzydłowy Manchesteru United Amad. Po wygranym 4:3 starciu w ramach FA Cup z Liverpoolem będzie on pauzować jedno spotkanie. Wpierw zobaczył on żółty kartonik za faul na rywalu, a następnie otrzymał drugą kartkę po tym, jak ściągnął koszulkę przy celebrowaniu zwycięskiego gola.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej też jest zawieszony tylko na jedno spotkanie. Jego kara jest na wszystkie rozgrywki na wyspach, więc całkowicie wygasa ona po tym starciu. Będzie on dostępny na mecz wyjazdowy z Chelsea (4 kwietnia).

W ramach przypomnienia Manchester United zagra z Brentford na wyjeździe. Spotkanie zostało zaplanowane na 21:00 (czasu polskiego) 30 marca w sobotę. Obecnie podopieczni Erika ten Haga zajmują 6. lokatę, a do kolejnego Tottenhamu tracą sześć punktów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze