TeamTALK

Media: Gary O’Neil bohaterem nietypowego pomysłu Manchesteru United

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

ESPN ujawniło, że Gary O’Neil miał znaleźć się na celowniku Manchesteru United. Klub z Old Trafford ma badać wszystkie możliwe opcje wzmocnienia sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu przed kolejnym sezonem. Możliwe, że nie skończy się tylko na jednym transferze do klubu.

Manchester United ma powoli planować nowy układ sztabu szkoleniowego na przyszły sezon. Przypomnijmy, że w zespole jest jedno wolne miejsce po tym, jak Eric Ramsay odszedł z klubu. Po meczu z Manchesterem City został on ogłoszony szkoleniowcem Minnesoty United i stał się najmłodszym menedżerem w historii MLS.

Według ESPN „Czerwone Diabły” są zainteresowane rozmowami z Wolverhampton Wanderers w sprawie pozyskania ich menedżera Gary’ego O’Neila. Szkoleniowiec nie miałby zostać następcą Erika ten Haga na Old Trafford, lecz zrobić krok w tył, by dołączyć do sztabu szkoleniowego Manchesteru United.

Nie ujawniono, kim dokładnie O’Neil miałby być w sztabie szkoleniowym (asystentem, trenerem, specjalistą od stałych fragmentów etc.). Oprócz tego Manchester United ma rozważać wzmocnienie całego sztabu szkoleniowego, więc wkrótce może pojawić się więcej nazwisk.

Przypomnijmy, że w połowie marca „Daily Mail” informowało o niepokojach w obecnym zespole odpowiadającym za treningi. Na tamten moment klub miał unikać zapewnień w sprawie kontynuowania współpracy z trenerami, a większości z nich umowy kończą się po trwającym sezonie.

Natomiast talkSPORT dodaje, że „Wilki” miały próbować zabezpieczyć przyszłość O’Neila nową umową. Jednakże przeprowadzka szkoleniowca na Old Trafford jest mało prawdopodobna. Portal donosi, że najpewniej nie zgodzi się on na wspomniany krok w tył, nawet kosztem stracenia możliwości pracy w Manchesterze United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze