Ivan Toney Brentford

Q&A Davida Ornsteina: „Ivan Toney może trafić do Man Utd”

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz The Athletic, David Ornstein odpowiadał na pytania internautów związane przede wszystkim z planami klubów Premier League na letnie okno transferowe. Angielski dziennikarz przedstawił informacje na temat potencjalnego transferu Ivana Toneya do Manchesteru United oraz i zatrudnieniu Garetha Southgate’a.

Gdzie w lecie może wylądować Ivan Toney?

– To jedynie moja czysta opinia i nie żadna informacja, ale zastanawiam się nad Manchesterem United. Od dawna chcieli oni wzmonić linię ataku. Ten Hag chciał mieć Kane’a, a Hojlund był widziany jako transfer przyszłościowy. Hojlund poradził sobie bardzo dobrze, ale ma wielką odpowiedzialność na swoich barkach jak na 21-latka.

– Martial odejdzie w lecie, a przyszłość innych nie jest pewna, więc być może jest szansa dla Toneya. Jeśli zdecydowaliby się na to, to musieliby być przygotowani na zapłacenie ceny, o którą pyta Brentford. Nie wiem jednak nic o konkretnych ruchach wobec Toneya dokonywanych przez Manchester United lub inne kluby.

– Nie wykluczałbym jego odejścia w 2025 roku jako wolny agent. W międzyczasie musi on walczyć miejsce na Euro. Uważam, że będzie on w samolocie na turniej. To dałoby klubom kolejną szansę na ocenę jego umiejętności na najwyższych poziomie.

Jakieś aktualizacje na temat roli dyrektora w Manchesterze United? Czy kluby wciąż negocjują kwotę odszkodowania? Czy Manchester United pracuje nad ściągnięciem Juliana Warda i Jasona Wilcoxa?

– Nie mam informacji o jakimkolwiek przełomie w tych rozmowach. Jeżeli coś takiego się stanie (a najprawdopodobniej tak będzie) to jest on obecnie na pięcioletnim kontrakcie. Newcastle oczekuje 20 milionów funtów i Manchester United nie chce płacić takiej ceny. Podejrzewam, że zobaczą ile Newcastle zapłaciło Brighton. Mogą oni czekać cierpliwie, jeśli będzie trzeba. Jeśli to będzie trwać dalej, Newcastle rozważy, czy dalej chcą płacić Ashworthowi jego pełną pensję za nie robienie niczego.

– Manchester United czeka także na przyjście Omara Berrady w lecie. Mogą jednak w międzyczasie zrekrutować kogoś innego. Doceniają oni Juliana Warda, który mógłby zacząć pracę od razu. Nic nie wskazuje jednak teraz, że dołączy do klubu. Jason Wilcox to cel, który ujawniłem jakiś czas temu i umowa z Southampton byłaby o wiele łatwiejsza niż ta z Newcastle. Będą mieli także inne opcje. Obecnie wiele spotkań i rozmów ma miejsce z wieloma kandydatami.

Tagi:

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze