Lisandro Martinez
twitter/manutd

Sytuacja kadrowa przed meczem z Brentford

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Przed nami spotkanie ligowe z Brentford, więc Erik ten Hag na konferencji prasowej opowiedział, jak wygląda obecnie sytuacja kadrowa w jego zespole. Szkoleniowiec nie chciał zapewniać fanów, że Lisandro Martinez zagra w tym spotkaniu.

Głównym tematem poruszanym przez dziennikarzy w sprawie sytuacji kadrowej był stan zdrowia Lisandro Martineza. Przed zgrupowaniami kadr narodowych wiele mówiło się, że środkowy obrońca może wrócić do gry w nadchodzącym meczu z „Pszczołami”.

Erik ten Hag nie chciał zapewnić fanów, że jeden z ich ulubieńców na pewno wróci w tym spotkaniu, lecz nie wykluczył tego scenariusza. Dodał on, że Martinez jest bardzo ważnym elementem nie tylko jego taktyki, lecz szatni i jego ponowna obecność będzie ogromnym atutem.

– Tak, istnieje szansa na to [obecność Lisandro Martineza w kadrze]. Tęsknimy za nim w każdym spotkaniu, ponieważ wprowadza on opanowanie oraz spokój do zespołu. Równocześnie zapewnia on nam zwycięskie nastawienie. Jest w stanie wprost o tym mówić, potrafi wytłumaczyć to drużynie i to pomaga nam osiągnąć nasze standardy – mówił Erik ten Hag.

Drugim omawianym graczem był lewy defensor Luke Shaw. Zawodnik doznał kontuzji i najpewniej wróci na ostatnie mecze sezonu, taką narrację nadal podtrzymuje Erik ten Hag. Anglik w ostatnich tygodniach przechodził rehabilitację w obiektach „Synów Albionu”. W minionych dniach Gareth Southgate twierdził, że Shaw nie będzie w 100% gotowy na nadchodzące Mistrzostwa Europy.

– Spodziewam się, że wróci. Myślę, że zobaczymy go jeszcze przed końcem sezonu. Taki mamy plan. Ten grafik nadal jest aktualny. Na pewno wróci on do składu – dodał Ten Hag.

W międzyczasie pamiętać trzeba, że w spotkaniu z Brentford nie zobaczymy utalentowanego skrzydłowego Amada. Zawodnik w starciu pucharowym z Liverpoolem swoją bramką dał awans Manchesterowi United do półfinałów rozgrywek. Jednakże opuścił on boisko po dwóch żółty kartkach i ma na koncie zawieszenie na okres jednego spotkania.

Sytuacja kadrowa w zespole Erika ten Haga jest bardzo zmienna w tym sezonie, co wiążę się nie tylko ze sporą liczbą kontuzji odniesionych w spotkaniach, lecz także w meczach. Przed nami jeszcze druga część konferencji prasowej oraz wywiad przedmeczowym, gdzie również najpewniej pojawią się kolejne wątki.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze