Ivan Toney Brentford
Goal.com

Dyrektor Brentford zapowiada transfer? „Ivan Toney ma aspiracje, by grać dla lepszego zespołu”

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Ivan Toney może grać dla większego zespołu, tak stwierdził jeden z dyrektorów Brentford przed meczem swojego klubu z Manchesterem United. Jednakże podkreślił on, że odejście gwiazdy londyńskiej drużyny odbędzie się wyłącznie w korzystnych warunkach dla samego klubu.

Gracz „The Bees” wykorzystał ostatnią absencję podstawowego napastnika reprezentacji Anglii Harry’ego Kane’a i na minionym zgrupowaniu zdobył swojego pierwszego gola dla kraju. Było to jego drugie spotkanie w tym zespole, gdyż debiutował prawie rok wcześniej w marcu 2023 roku.

O podchodach Manchesteru United pod angielskiego napastnika media mówią już od miesięcy. W najnowszym Q&A David Ornstein wskazał Toneya jako idealnego zawodnika do wzmocnienia formacji ofensywnej „Czerwonych Diabłów”, lecz zaznaczył, że jest to jego opinia, a nie news transferowy,

Znany w społeczności fanów Manchesteru United portal The United Stand przeprowadził wywiad z dyrektorem technicznym „Pszczół” Lee Dykesem. Rozmowa została zorganizowana ze względu na nadchodzące starcie ligowe pomiędzy Manchesterem United a Brentford (21:00, 30 marca).

– Musimy być szczerzy jak w przypadku Davida Rayi. Toney ma aspiracje do gry na wyższym poziomie. Jest to w porządku, lecz musi się to odbyć w odpowiednich warunkach dla Brentford.

– Jest też opcja, że Ivan pozostanie w klubie i tego wszyscy chcemy. Chcemy, by Ivan został z nami i grał w Premier League dla Brentford przez wiele lat – dodał.

Przypomnijmy, że Ivan Toney ma za sobą zawieszenie, które trwało osiem miesięcy. Został on zawieszony w maju 2023 roku za obstawianie meczów w latach wcześniejszych (2017-2021). Od września mógł on trenować oficjalnie ze swoim zespołem, a 20 stycznia 2024 wrócił on do gry.

W swoim pierwszym meczu po przerwie zdobył on bramkę. Dotychczas w sezonie 2023/24 rozegrał on dziesięć spotkań w ramach Premier League, a w nich czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Umowa 28-latka z obecnymi pracodawcami wygasa w czerwcu 2025 roku. Pomimo powoli kończącej się umowy jego usługi nadal są bardzo cenione. Portal Transfermarkt wycenia Toneya na 50 mln euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze