Jason Wilcox
hampshirelive.news

Fabrizio Romano: Jason Wilcox dołączy do Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz Fabrizio Romano poinformował, że Jason Wilcox odejdzie ze Southampton i zasili szeregi Manchesteru United. Działacz ma zostać nowym dyrektorem technicznym w klubie z Old Trafford. Pomimo 1 kwietnia nie jest to żart.

INEOS kontynuuje zbieranie doświadczonej kadry przed kolejnym sezonem. Po wielu tygodniach spekulacji dzisiaj (1 kwietnia) media poinformowały o przełomie w sprawie dyrektora sportowego Southampton Jasona Wilcoxa. Działacz miał złożyć rezygnację.

Wpierw ponownie temat nagłośniły brytyjskie media, a po kilku godzinach informacje potwierdził sam Fabrizio Romano. Ogłosił on, że Jason Wilcox zdecydował się odejść z ekipy „Świętych”, by zasilić szeregi Manchesteru United. Na Old Trafford zostanie on nowym dyrektorem technicznym.

52-latek podobnie, jak nowy dyrektor generalny Omar Berrada w przeszłości pracował dla Manchesteru City. Wilcox zaangażowany był w życie akademii „Obywateli” i właśnie za rozwój klubowej młodzieży najpewniej będzie on odpowiedzialny w Manchesterze United.

Według Romano Southampton miało odrzucić możliwość wykupienia Wilcoxa, więc ten zdecydował się zrezygnować z obecnego stanowiska. Anglik na pewno dołączy do „Czerwonych Diabłów”, lecz jeszcze nie poznaliśmy, ile może potrwać okres wypowiedzenia umowy o pracę w jego przypadku.

W podobnej sytuacji jest Dan Ashworth, który jest na ostatniej prostej, by zostać nowym dyrektorem sportowym Manchesteru United. Na chwilę obecną jest on na przymusowym urlopie związanym z wypowiedzeniem, które podobno trwać może nawet ponad rok.

Jason Wilcox ma zostać dyrektorem technicznym, lecz nadal nie wiemy, co czeka osobę, która obecnie zajmuje to stanowisko. Mowa o Darrenie Fletcherze, który wciąż ma obowiązujący kontrakt z klubem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze