Alvaro Carreras Benfika
A Bola

Raport z Portugalii: Alvaro Carreras wróci do Man Utd? Benfika rozgląda się za nowym zawodnikiem

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Najnowsze doniesienia z Portugalii sugerują, że wypożyczony z Manchesteru United Alvaro Carreras nie zostanie wykupiony przez Benfikę. Gigant portugalskiej piłki ma obecnie rozglądać się za nowym zawodnikiem przed letnim oknem transferowym.

Młody hiszpański obrońca cały bieżący sezon spędził na wypożyczeniach do innych klubów. W pierwszej połowie kampanii reprezentował on barwy Granady, lecz w styczniu jego przygoda została skrócona ze względu na zainteresowanie dużej europejskiej marki.

Tym zespołem była Benfika, która chciała pozyskać Alvaro Carrerasa, by załatać problemy kadrowe na lewej stronie boiska. Bardzo kontrowersyjna dla fanów Manchesteru United była dość niska opcja wykupu młodzieżowca po sezonie. Media donosiły o klauzuli wartej 6 mln euro oraz drugiej, która zmieniała opcją w przymus wykupu, gdyby rozegrał on przynajmniej 50% możliwych spotkań w wyjściowej jedenastce.

Dotychczasowa przygoda 21-latka w Portugalii nie wygląda dobrze. Rozegrał on łącznie dziesięć spotkań, lecz głównie na boisku pojawiał się jako zmiennik. Nie brał on udziału nawet przy jednej bramce swojej drużyny, a na koncie ma jeszcze jeden żółty kartonik.

W ostatnich trzech starciach pierwszego zespołu Benfiki nie wyszedł on nawet na boisko. Natomiast w dwóch wcześniejszych meczach otrzymał od szkoleniowca po siedem minut. Niestety nie są to dobre wieści dla fanów talentu Hiszpana, a najnowsze informacje z Portugalii sugerują, że wróci on po sezonie do macierzystego klubu.

Według „Jornal do Noticias” najpewniej Alvaro Carreras nie zostanie na stałe w Benfice. Powodem takiej tezy ma być aktywność portugalskiego zespołu na rynku transferowym. Klub miałby przeszukiwać rynek w celu znalezienia nowego lewego defensora, który poszerzyłby kadrę przed następnym sezonem.

W jednym z najnowszych odcinków na naszym kanale „Adwokaci Diabłów” o sytuacji wypożyczonych z Manchesteru United wypowiedział się Łukasz Pośpiech, który prowadzi też pisemne podsumowania wyczynów wypożyczonych „Diabłów”. Oczywiście w nim poruszono również wydarzenia związane z pobytem Carrerasa w Benfice.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze