Jason Wilcox Manchester City
Sky Sports

Media: Jason Wilcox musi odbyć cały okres wypowiedzenia umowy

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jason Wilcox przytał na propozycję Manchesteru United i najpewniej zostanie nowym dyrektorem technicznym w projekcie INEOS. Jednak niezadowolone podejściem „Czerwonych Diabłów” Southampton nie zgodzi się na wykupienie działacza i przetrzyma go do końca okresu wypowiedzenia umowy o pracę.

1 kwietnia Fabrizio Romano przerwał ciszę w sprawie podchodów Manchesteru United pod dyrektora sportowego Southampton. Klub z Old Trafford miał oficjalnie zgłosić się po działacza, lecz oferta ich została odrzucona. Ostatecznie Jason Wilcox zdecydował, że złoży rezygnację z obecnego stanowiska.

Teraz otrzymaliśmy kolejną porcję wieści w sprawie przyszłości Anglika. Według „The Times” Southampton miało być bardzo niezadowolone z propozycji Manchesteru United. Kwestią nie miała być wysokość samej oferty, a moment sezonu, w którym do tego doszło.

W Southampton panować ma przekonanie, że odejście dyrektora sportowego w tym momencie może być bardzo bolesne dla ich planów. Przypomnijmy, że zespół ten walczy o powrót do Premier League i obecnie zajmuje 4. miejsce w Championship. W ostatniej kolejce przegrali oni z Ipswich Town.

Sama oferta Manchesteru United miała polegać na zaproponowaniu „Świętym” kwoty o wysokości rocznej pensji Wilcoxa. Oferta ta, jak wcześniej wspomniano, została odrzucona i wolą, by Jason Wilcox przepracował cały okres wypowiedzenia, a wynosi on dwanaście miesięcy.

Po ogłoszeniu Fabrizio Romano pojawiły się sygnały z mniejszych źródeł, że do wyścigu o Wilcoxa włączyć miał się Liverpool i to on miał być w lepszej pozycji negocjacyjnej. Plotki te bardzo szybko zweryfikował sam Romano i ogłosił, że są one nie prawdziwe.

Według jego źródeł nie było rozmów pomiędzy Jasonem Wilcoxem a „The Reds”. Miał on już powiedzieć „Tak” Manchesterowi United i bardzo chce rozpocząć współpracę w ramach nowego projektu INEOS. Działacz nie ma mieć też zaplanowanych przyszłych rozmów z innymi klubami.

52-latek przed pracą dla Southampton zaangażowany był w życie akademii Manchesteru City (kierownik akademii, menedżer zespołu U18). Po przyjściu na Old Trafford zostanie on dyrektorem technicznym, więc zastąpi na tym stanowisku Darrena Fletchera. Na chwilę obecną nie ma nowych wieści o przyszłości Szkota.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze