Tyler Fletcher Jack Fletcher
Instagram/jack_fletch5

Bracia Fletcher podpisali swoje pierwsze profesjonalne kontrakty z Manchesterem United

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Utalentowani bracia Jack i Tyler Fletcher po swoich 17. urodzinach zdecydowali się podpisać swoje pierwsze profesjonalne kontrakty z Manchesterem United. O złożeniu podpisów na umowach poinformowali oni w mediach społecznościowych.

Jeszcze w czerwcu 2023 roku media donosiły, że Darren Fletcher obecny dyrektor techniczny Manchesteru United próbował ściągnąć swoich synów do klubowej akademii. Bliźniacy Fletcher grali ówcześnie dla zespołu młodzieżowego Manchesteru City, a ostatecznie zdecydowali się na przejście na Old Trafford. W akademii “Obywateli” wygrali oni rozgrywki ligowe dla zespołów U18.

Do młodzieżówki “Czerwonych Diabłów” trafili oni już w sierpniu tego samego roku. Zarówno Jack, jak i Tyler Fletcher grają w środku pola, lecz to właśnie ten pierwszy dotychczas zrobił “większą” karierę w obecnym zespole. Obaj mają za sobą już debiuty w Lidze Młodzieżowej UEFA.

Jack Fletcher na swoim koncie ma już osiem spotkań (pięć w Premier League U18, dwa w FA Youth Cup oraz raz Liga Młodzieżowa UEFA), a do tego w lidze krajowej zdobył jedną bramkę oraz dwie asysty. Natomiast Tyler Fletcher czterokrotnie wybiegał na boisko w Premier League U18 oraz raz w Lidze Młodzieżowej UEFA, lecz nie miał udziału nawet przy jednej bramce.

Bracia mają podwójne obywatelstwo (angielskie oraz szkockie). Tyler zaliczył cztery spotkania dla Anglii U16, lecz następnie reprezentował już zespoły Szkocji U16 (siedem spotkań) i U17 (trzy mecze). Natomiast jego brat głównie grał dla Anglii. Reprezentował on drużyny U15, U16 i U17 “Synów Albionu”, lecz też miał epizod w kadrze U16 Szkocji.

Tyler i Jack Fletcher są bliźniakami, a swoje 17. urodziny obchodzili 19 marca. Oznacza to, że mogli oni podpisać swoje pierwsze oficjalne kontrakty z Manchesterem United. Ostatecznie tak właśnie się stało, o czym Panowie poinformowali w swoich postach w mediach społecznościowych.

Jack Fletcher– Jestem bardzo dumny z możliwości podpisania pierwszego profesjonalnego kontraktu z Manchesterem United.

Tyler Fletcher– Z dumą podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Manchesterem United. Dziękuję mojej rodzinie i trenerom, którzy pomogli mi w drodze tutaj.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze