manutd.com

Konferencja Erika ten Haga przed meczem z Chelsea (cz. I): to zacięta i ciężka rywalizacja. Potrafią pokonać każdego

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w czwartkowy wieczór (4 kwietnia) o godzinie 21.00 zmierzy się z Chelsea na Stamford Bridge. Na przedmeczowej konferencji prasowej Erik ten Hag wypowiedział się na temat podopiecznych Mauricio Pochettino, kontuzjach w swoim zespole oraz roli Masona Mounta.

MUSIMY WYGRYWAĆ

– Jestem w piłce długo, przez co wiem, że takie rzeczy się zdarzają [mecz z Brentford], wy też powinniście to wiedzieć. Czasami nie gramy najlepiej, ale jesteśmy Man United i musimy wygrywać. Kiedy wygrywasz nie możesz tego wypuścić tak jak my to zrobiliśmy, dla mnie to jest największe rozczarowanie. Musimy też zobaczyć linię trendu naszej formy w dłuższej perspektywie i powiedziałbym, że od Świąt Bożego Narodzenia wszystko jest na plus. Idziemy dalej.

PODEJŚCIE DO KONTUZJI

– Nie można temu zapobiec, a jak widać nie tylko my mamy taki problem. W Premier League mamy wysokie standardy w kontekście intensywności, a kalendarz wraz z futbolem reprezentacyjnym jest bardzo napięty. Mamy wielu reprezentantów swoich krajów i jak widać nie tylko my mamy taki problem. Manchester City, Liverpool, Newcastle i wiele innych drużyny, wszyscy mają problemy. Na ten moment w obronie zmagamy się z kontuzjami, natomiast w pomocy i ataku piłkarze są dostępni.

ROLA MOUNTA

– Jest niesamowitym piłkarzem, ale w pierwszej kolejności musi być w pełni zdrowy, miał w tym sezonie trzy kontuzje. Podobnie jak w przypadku Lisandro Martineza. Zawsze chcesz uniknąć urazów, więc musimy robić to bardzo ostrożnie i to jest nasz główny cel, utrzymać go w dobrej formie. W tym samym momencie chcemy go wykorzystać, aby mógł wnieść swój wkład do zespołu, tak jak to zrobił w sobotę [gol w meczu z Brentford].

WERDYKT O CHELSEA

– To zacięta i ciężka rywalizacja. To też zależy od tego, którzy piłkarze są dostępni, a którzy nie. Kiedy jesteś po właściwej stronie, to możesz mieć udany sezon, ale w tym zaciętym starciu może być czas, w którym znajdziesz się po złej stronie. Poza tym mają fantastycznych zawodników, grają dobrą piłkę, więc mogą pokonać każdego, co już pokazywali.

OSTROŻNE PODJEŚCIE DO ZDROWIA PIŁKARZY

– To zależy od sytuacji, w jakiej znajdujesz się jako zespół. Też jak zawodnicy wyrażają to na boisku. później widzisz to i przyjmujesz do tego odpowiednią strategię, jak sobie z tym poradzić.

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

– Mamy pewien pomysł i będziemy nad tym pracować. To jest coś, o czym rozmawiamy wewnątrz. Poradzimy sobie z tym.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze