Rosenborg
manutd.com

Manchester United zagra z Rosenborg na inaugurację kampanii przedsezonowej

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Kampania 2023/24 powoli dobiega końca, więc Manchester United odsłania karty z okazji zbliżającego się letniego okresu przygotowawczego. Serię spotkań towarzyskich rozpoczną oni od starcia z drużyną Rosenborg w Norwegii. 

Przed Manchesterem United jeszcze dziesięć spotkań, a na chwilę obecną obecny sezon zakończą oni 19 starciem wyjazdowym z Brighton. Jednakże w przypadku ogrania Coventry w półfinale FA Cup, rozegrają oni jeszcze finał tych rozgrywek 25 maja.

Podopieczni Erika ten Haga udadzą się do Trondheim w poniedziałek 15 lipca, by zmierzyć się z norweskim zespołem Rosenborg w ramach otwarcia klubowej kampanii przed sezonem 2024/25 – ogłoszono na głównej stronie angielskiego klubu.

Mecz odbędzie się na obiekcie wspomnianej drużyny, czyli Lerkendal Stadion, a pierwszy gwizdek spotkania usłyszymy już o 18:00. Będzie to też pierwszy pojedynek pomiędzy tymi ekipami od ponad 30 lat, a wcześniej nigdy nie spotkały się w ramach starcia o stawkę.

Dyrektor sportowy Manchesteru United John Murtough: – Wszyscy w klubie cieszą się z możliwości powrotu do Norwegii w ramach starcia otwierającego nasze przygotowania przed następnym sezonem. Jest to odnowienie naszej specjalnej więzi z ogromną bazą fanów w Skandynawii.

– Jest to zaskakujące, że oba zespoły nigdy nie spotkały się w meczu o stawkę. Faktem też jest, że nie graliśmy z nimi w meczach towarzyskich w ostatnich 30 latach. Udowadnia to, że będzie to idealna okazja, by zobaczyć dość rzadkie starcie – Manchesteru United i jednego z najbardziej utytułowanych klubów w norweskiej piłce. Tutaj rozpoczniemy przygotowania do sezonu 2024/25.

Wszystkich zainteresowanych biletami na to spotkanie odsyłamy do oficjalnej strony klubu TUTAJ.

15 lipca Rosenborg, a kilka dni później piłkarze Manchesteru United zmierzą się ze szkockim Rangers. W tym celu ponownie odwiedzą oni stolicę Szkocji. Mecz te zostanie rozegrany 20 lipca o 17:00 czasu polskiego. Po więcej szczegółów TUTAJ.

W 2023 roku w Norwegii „Czerwone Diabły” rozegrały derby na „wyjeździe”. W tym kraju zmierzyły się on z Leeds United i udało się wygrać. Szansę otrzymały młode gwiazdy Manchesteru United, które ograły swoich rywali. Bramki tego dnia zdobyli Noam Emeran oraz Joe Hugill.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze